معمول ترین روش ساخت کانکس کدام است

معمول ترین روش ساخت کانکس کدام است

کانکس ها از بهترین سازه هایی هستند که برای ساخت یک مکان مسکونی با سرعت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما امروزه در این صنعت پیشرفت های زیادی حاصل شده است اما معمول ترین روش ساخت کانکس کدام است. در این صحبت در باره ساخت این نوع کانکس ها بیشتر می خوانید.

ساخت کانکس

کانکس ها بهترین و سریع ترین راه برای داشتن یک سر پناه برای سکونت است. اما امروزه با به بازار آمدن متریال های جدید هر روز شاهد رشد روز افزون صنعت در ساخت این سازه ها  هستیم. اما در گذشته مراحل ساخت کانکس ها به صورت امروزه نبود. معمول ترین روش ساخت کانکس به این صورت بود که ابتدا اندازه های مورد نظر مشتری معین می شد و سپس با توجه به نیاز و اندازه کانکس تولید کننده اقدام به تهیه مواد اولیه برای ساخت کانکس های معمولی می نمود.

اما باز هم تولید کننده می توانست در ساخت کانکس معمولی دخل و تصرف نماید و با بالا بردن ارتفاع سازه ویا افزایش ضخامت قالب ها کیفیت محصول نهایی را بهتر نماید.

بعد از تهیه مواد اولیه تیرآهن که جزء جدای ناپذیر ساخت کانکس است به صورت موازی به یکدیگر جوش و به عنوان اسکلت کانکس از آن استفاده می شد. سپس بر روی این اسکلت دیوارها و کف قرار گرفته و با جوش محکم می شد. سقف نیز در معمول ترین روش ساخت کانکس در این کانکس های معمولی به صورت شیبدار ساخته و متصل می شد. بعد  از ساخت نیز به رنگ کردن و عایق نمودن کانکس پرداخته می شد.

معمول ترین روش ساخت کانکس

معمول ترین روش ساخت کانکس ساندویچ پانل

اما امروزه برای ساخت این سازه پر کاربرد از متریال های مختلف استفاده می شود. انتخاب نوع متریال مصرفی بستگی مستقیم با نظر مشتری و همچنین مقدار بودجه  در نظر گرفته توسط وی دارد. برای ساخت کانکس ساندویچ پانل  معمول ترین روش ساخت کانکس به این صورت است که ابعاد مورد نظر مشتری در کارگاه با پانل های مخصوص تولید شده و سپس در محل نصب بر روی هم قرار می گیرند.  تولید ساندیچ پانل به گونه ای است که تکه ها در یکدیگر به صورت نر و مادگی قفل می شوند و از پیچ و پرچ در این نوع کانکس ها خبری نیست.

برای اسکلت این نوع کانکس نیز از تیرآهن با نمره های مختلف استفاده می شود.  سقف در این نوع  کانکس به صورت یک سمت شیبدار ویا مسطح ساخته می شود. بعد از اتمام کار می توان از انواع تجهیزات رفاهی در داخل آن استفاده نمود.

برای خواندن مطالب درمورد خرید کانتینر:

معمول ترین روش ساخت کانکس در محل

در صورتی که محل نصب کانکس دارای راه ناهموار و یا صعب العبور باشد معمول ترین روش ساخت کانکس  ساخت آن در محل است.  در این صورت محل مورد نظر توسط کارشناس بازدید و اندازه کانکس به طور دقیق اندازه گیری می شود.

مواد اولیه  با توجه به نقشه کانکس و نیاز مشتری به محل نصب برده و در همان محل ساخته و بر روی هم نصب خواهد شد اما می توان کارهایی مانند برش و خمکاری ها را در کارگاه برای سهولت و سرعت بیشتر انجام داد.

معمول ترین روش ساخت کانکس

برای خواندن مطالب درمورد کانکس ویلایی:

ساخت کانکس های اداری

در صورتی که نیاز به انجام پروژه در محلی باشد برای دفتر کار می توان از این نوع کانکس های اداری استفاده نمود. معمول ترین روش ساخت کانکس اداری بسته به مقدار هزینه، کانکس ساندویچ پانلی و یا کانکس معمولی است. در این نوع کانکس به علت استفاده برای امور اداری داشتن ظاهری رسمی و شیک بسیار با اهمیت است. همچنین در این نوع کانکس ها انواع امکانات رفاهی مانند تعدادی اتاق، آبدار انه و سرویس بهداشتی امری  ضروری و مهم است.

توجه نمایید که اگر چه مقدار هزینه در انتخاب متریال کانکس بسیار مهم است اما توجه به نوع آب و هوای منطقه نیز در انتخاب نوع کانکس با اهمیت است. در آب و هوای گرم و یا بسیار سرد استفاده از کانکس های معمولی برای دفاتر ادرای به علت عایق بندی نبودن این نوع کانکس ها کاری غیر ممکن است.

معمول ترین روش ساخت کانکس

روش ساخت کانکس های نگهبانی

معمول ترین روش ساخت کانکس نگهبانی به گونه ای است که کانکس از هر طرف بر محیط احاطه داشته و از همه سمت فرد داخل کانکس بتواند محیط پیرامون خود را به راحتی ببیند. برای ساخت این نوع کانکس ها می توان از ساندویچ پانل استفاده نمود وجود 3 پنجره در هر طرف کانکس و یک در ورودی به افراد مستقر در این کانکس ها اجازه احاطه بر محیط اطراف را می دهد.

 

بعد از ساخت هر نوع کانکس با هر نوع متریال معمول ترین روش ساخت کانکس این است که آن را به بهترین وجه عایق بندی نمود. در این صورت کانکس به محیطی امن و کار آمد برای زگی و کار تبدیل می شود.

دیدگاه‌تان را بنویسید: