معرفی کانکس فارم ماینینگ – FARM MINING

معرفی کانکس فارم ماینینگ – FARM MINING

کانکس مخابراتی یا کانکس فارم ماینینگ همان اتاقک های سرور تخصصی می باشند که برای جاگذاری تجهیزاتی و سخت افزار های کامپیوترها استفاده می شوند. البته ساختار اینگونه کانکس از استانداردهای خاصی پیروی می کنند شرکت میاک کانتین با ساختن کانکس های فارم ماینینگ (FARM MINING  ) پیشرو در صنعت کانکس سازان می باشند. کانکس های فارم ماینینگ در اروپا یا آمریکا به اتاقک های سرد سرور هم معروف می باشند.

 کانکس فارم ماینینگ یا اتاقک سرور چیست ؟

کانکس یا اتاقک های سرور برای نگهداری فارم ماینینگ های تخصصی نگهداری می باشد که شرکت صنعتی میاک کانتین از متریال درجه یک استفاده نموده و طبق نیاز مشتریان سایزهای آنها را تعیین می نماید.

جنس کانکس های فارم ماینیگ

کانکس فارم ماینینگ شرکت میاک کانتین بیشتر از جنش ساندویچ پانل های مقاوم و با ضخامت های استاندارد کانکس سرور و در بعضی مواقع به سفارش مشتری ساندویچ پانل های ماموتی استفاده می گردد. این کانکس ها می بایست از لحاظ نفوذ گرد وغبار کاملا عایق باشند و هیچگونه راه نفوذ به این کانکس ها وجود نداشته باشند چون تجهیزات داخل کانکس های فارم ماینینگ باید عاری از هرگونه گرد و غبار باشند. اینگونه کانکس ها می بایست از لحاظ سرمایشی قدرت بالایی داشته باشند چون فضای نگهداری ماینینگ به علت جریان برق و نیروی فشار زیاد برق حرارت بالایی تولید می کنند که سرمای این اتقاک یا کانکس ها می تواند آنها رو بصورت خودکار خنک نمایند و از هرگونه آتش سوزی و فشار سوختگی دستگاه رها نماید.

یکی دیگر از محصولات شرکت میاک کانیتن کانتینر های مخصوص فارم ماینینگ می باشد که شرکت بسته به تعداد ماینینگ ها کانتینر فولادی مورد نیاز را آماده می نماید. اصولا کانتینر های ساخته شده برای ماینینگ برای سایز های 20 فوت می باشند که تعداد بیشتری سرور یا ماینینگ وجود داشته باشد.

مشخصات فنی کانکس فارم ماینینگ

اینگونه کانکس با ظرفیت های متغیر بنابر درخواست مشتریان از تعداد 20 عدد به بالا و در بعضی مواقع به درخواست مشتری برای 150 الی 400 عدد ماینینگ ساخته می شود.

سیستم تهویه و خنک سازی کانکس ماینینگ بسیار مهم بوده و باید فیلتراسیون لازم برای این اتاقک های درنظر گرفته شود. سیستم تهویه کانکس ماینینگ باید بتواند کلیه حرارت تولید شده توسط دستگاه ها رو از اتاقک یا کانکس خارج نماید و بجای آن تولید سرما نماید. اصولا در این کانکس ها از فن های بسیار قوی استفاده می شوند که بسته به ابعاد کانکس دارند که از فن های شش پر ، هشت پر و … استفاده می شود. فیلترهای استفاده شده به تعداد فن ها حداقل 14 الی 20 فیلتر G4 یا G5 و … و یک یا دو دیوار فیلتر شده از جنس فیلتر مکنده در کانکس فارم ماینینگ میاک کانتین استفاده می شود.

سیستم برق کشی کانکس مایننیگ به علت اینکه اکثر این ماینینگ به حداقل 2 آمپر برق نیاز دارند باید تابلوهای که در اینگونه کانکس ها درنظر گرفته می شوند از کلید های اتوماتیک و ترموستات ایمن حرارتی باشند که توانایی وصل شدن برق 3 فاز را داشته باشند تا حداقل از دو فاز آنها برای این ماینینگ ها (MINING  ) استفاده کرد. با استفاده از کلید های مینیاتوری بسیار قوی و شبکه های راه اندازی شده در این کانکس ها شبکه UPT و … که بصورت CAT6 پیاده سازی می گردند.

برای خواندن مطالب درمورد خرید کانتینر:

تجهیزات کانکس ماینینگ

تجهیزاتی که در اینگونه کانکس باید تعبیه گردد بجز طبقه بندی و شکل ساختاری آنها سنسورهای مورد نیاز که مهمترین آنها در زمان بالا رفتن دما و آتش سیستم اعلام حریق و در صورت نیاز اطفای حریق می باشد ، که در داخل و بیرون کانکس نصب می گردند و در شرکت های بزرگ یه سیستم کنترل سنسور نصب می گردد برای نگهداری و مراقبت و کنترل سنسورها .

در داخل این کانکس ها سنسورهایی تعبیه می شود در زمانی که درب کانکس بسته می باشد در صورت وجود موجود یا شئی در حرکت داخل کانکس آلارم زده و اعلام نماید. و یا وقتی درب بسته نشود اعلام نماید. و این امکانات قابل ردیابی بر روی شبکه های کامپیوتری و موبایل می باشد.

سیستم نورپردازی یا روشنایی کانکس های فارم ماینینگ بیشتر اوقات از لامپ های فلورسنت استفاده می شود و بسته به ابعاد کانکس تعداد آنها زیاد می شود. سیستم برق کشی آنها بصورت روکار بوده البته درون داکت های با درجه کیفی بالا استفاده می شود.

رنگ آمیزی کانکس فارم ماینینگ با رنگ های ویژه اپوکسی مخصوص دوجزی بوده و بیشتر سفید می باشند. توسط نقاشان ماهر شرکت میاک کانتین رنگ آمیزی می گردد. البته با توجه به درخواست مشتری رنگ آمیزی می تواند بر اساس رنگ مورد علاقه مشتریان باشد.

شکل ظاهری و ابعاد کانکس فارم ماینینگ

کانکس فارم ماینینگ اصولا به صورت مکعبی ساخته می شود که ابعاد آن بسته به تعداد سرورها یا ماینینگ ها دارد که به درخواست کارفرما سفارش داده می شود. سایز های استاندارد برای اینگونه کانکس ها از 6 متری بوده تا به بالا

قفسه بندی ویژه در اینگونه کانکس باعث نظم و ترتیب بیشتر آنها می شود.

قیمت کانکس فارم ماینینگ

با توجه به نوسانات قیمتی در شرایط کشور امکان وجود قیمت ثابت برای کانکس های فارم ماینینگ نمی باشد و با توجه به تجهیزات بسیار زیاد استفاده شده در اینگونه کانکس ها قیمت متغیر می باشد. قیمت کانکس فارم ماینینگ در شرکت میاک کانتین بسیار مرقوم به صرفه بوده و با توجه به درخواست مشتری و متناسب با شرایط قیمت گذاری می گردد. هدف از قیمت گذاری در این کانکس ها کمک به شرکت ها یا اشخاص حقیقی می باشد که می خواهند با راه اندازی این این اتاقک های سرور کمک به اقتصاد نمایند.

نحوه خرید و زمان سفارش کانکس فارم ماینینگ

برای درخواست سفارش مشتریان عزیز می توانند با شماره های شرکت میاک کانتین تماس حاصل نموده و کارشناسان فروش ما آماده هرگونه راهنمایی به شما می باشند. لازم به ذکر است که مدت زمان برای راه اندازی کانکس های فارم ماینینگ البته بسته به ابعاد آنها دارد ولی حداقل یک هفته کاری لازم می باشد برای ساخت اینگونه کانکس ها در شرکت میاک کانتین

1 thought on “معرفی کانکس فارم ماینینگ – FARM MINING”

دیدگاه‌تان را بنویسید: