همه چیز درباره کانکس کارگاهی

همه چیز درباره کانکس کارگاهیهمه چیز درباره کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی در واقع کانکس های ساده ای هستند که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه استفاده از سازه هایی که به آنها کانکس گفته می شود بسیار رواج یافته است. در شرکت میاک کانتین این نوع سازه ها معمولا دارای انواع مختلفی هستند که می توانید در بخش های مختلف از آنها استفاده کنید. سازه کارگاهی یکی از سازه هایی است که همچنین برای اسکان کارگران از آن استفاده می شود.

کانکس ها که سازه های مورد استفاده در صنعت هستند از بسیاری از جنبه ها یک بخش مفید برای شما به شمار می آیند.

ویژگی مهم این نوع از کانکس ها این است که از نظر قیمت کاملا” مقرون بصرفه هستند.

کانکس کارگاهی چیست؟

به طور کلی کانکس ها، خانه های متحرک هستند که امکانات رفاهی مانند خانه و بر اساس نوع کارایی آنها در نظر گرفته می شود. بر همین اساس انواع گوناگونی از کانکس ها وجود دارد که شامل: کانکس ویلایی ،  کارگاهی ، سوله ،ورزشی،  سرویس بهداشتی و … .می باشند. جنس کانکس ها از آهن ، ورق گالوانیزه ، ساندویچ پانل و … است. قسمت های مختلف کانکس مانند: شاسی کانکس، جنس بدنه، سقف و داخل کانکس با توجه به وزن و مکان مورد استفاده آن تعیین می گردد. در محیط پروژه های عمرانی، ساختمانی، نفتی و … شما می توانید از کانکس های متحرک کارگاهی استفاده کنید. از مزایای این نوع کانکس ها میتوان به قیمت ارزان و سبکی و کارایی بالای آنها اشاره کرد. همچنین شما میتوانید به راحتی در پروژه های بعدی خود نیز از آنها استفاده کنید.

کانکس کارگاهی و ویژگی های آن

کانکس کارگاهی در ابعاد و طرح های گوناگون بر حسب نیاز و سلیقه ی مشتری قابل طراحی است و در واقع یک مکان مناسب برای استراحت مهندسان ، تکنسین ها و کارگران در محل پروژه است. در این کانکس ها امکانات مختلفی مانند: سرویس بهداشتی ، اتاق خواب ، سیستم تهویه و … قابل تعبیه است . شما  می توانید به راحتی در این کانکس ها تجهیزات کارگاهی نصب نموده و از آن به عنوان کارگاه استفاده کنید. به طور کلی در محل هایی که پروژه های ساختمانی در حال احداث هستند از کانکس کارگاهی به دلایل مختلفی می توانید استفاده کنید.

برای خواندن مطالب درمورد قیمت کانتینر

چرا باید از کانکس کارگاهی استفاده کنیم؟

 شاید بتوان گفت که مهمترین علت استفاده از این نوع کانکس ها، حمل و نقل ساده و سرعت در ساخت و مونتاژ آنها است. این کانکس ها در ابعاد مختلف و با توجه به تعداد افرادی که میخواهند از آن استفاده کنند، تولید می شوند. امکانات این سازه ها با توجه به نوع کاربری آنها متفاوت است. بعضی از کانکس های کارگاهی به منظور اسکان کارگرانی که در  پروژه ها کار می کنند، در نظر گرفته می شود. بنابراین دارای بیشترین امکانات رفاهی و زندگی برای کارگران هستند. در صورتی که از این کانکس تنها برای برگزاری جلسات و یا دفاتر کار استفاده شود، داشتن امکانات رفاهی در حد بالا و خیلی زیاد مد نظر قرار نمی گیرد.

قیمت کانکس کارگاهی

به طور کلی قیمت کانکس های کارگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارند. ولی چند عامل مهم هستند که تعیین کننده اصلی قیمت نهایی این نوع از سازه ها می باشند. در این قسمت به بررسی عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کانکس کارگاهی برای شما عزیزان پرداخته ایم.

کانکس نگهبانی

 نوع مواد مورد استفاده در بدنه کانکس

نوع کانکس که در دو نوع سبک و سنگین تولید می شود

میزان و نوع امکانات رفاهی نصب شده در کانکس کارگاهی شما

نوع عایق بندی کانکس و مواد مورد استفاده برای آن

تعداد اتاقهای کانکس که معمولا” به صورت تک اتاقه یا دو اتاقه هستند

یک طبقه یا دو طبقه بودن کانکس کارگاهی شما

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که به علت مصرف آهن در کانکس های کارگاهی و نوسانات زیادی که در بازار آهن وجود دارد، قیمت کانکس کارگاهی نیز با این نوسانات افزایش و یا کاهش می یابد.

 

خرید کانکس کارگاهی دست دوم

 

برای خرید کانکس کارگاهی دست دوم در انواع مختلف و ساخته شده با متریال های متنوع می توانید با مراجعه به سایت شرکت های معتبر و فعال در این حوزه، کانکس مورد نیاز خود را خریداری نمائید. همچنین برای دریافت لیست قیمت انواع کانکس کارگاهی دست دوم و نحوه ثبت سفارش آنها به صورت حضوری و یا غیر حضوری اقدام نمائید. اگر در انتخاب و خرید دچار تردید هستید، کافی است به سایت این شرکت ها مراجعه کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت این نوع کانکس با کارشناسان با تجربه و مستقر در این شرکت ها به صورت آنلاین و حضوری در ارتباط باشید.

 

مزایای کانکس کارگاهی

مزایای زیاد کانکس کارگاهی باعث شده که استفاده از آن رواج زیادی داشته باشد. از جمله مزایا میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

 • یکی از مزایا سرعت در تجهیز است . منظور از سرعت در تجهیز در واقع سرعت تجهیز کارگاه است که با استفاده از کانکس بسیار بالا خواهد بود.
 • کاهش هزینه ها: استفاده از این نوع کانکس برای پیمانکار مقرون به صرفه است.
 • قابلیت جابه جایی به راحتی و در هر زمانی که بخواهید از ویژگیهای کانکس های کارگاهی است. ممکن است در بعضی موافع برای اینکه شما پروژه را به درستی انجام دهید، مجبور می‌شوید این سازه های موقت را تغییر دهید.
 • قابلیت ضد زلزله بودن از مزایای مهم  است. به طور کلی این نوع کانکس در برابر زلزله و حوادث طبیعی مقاوم بوده و پرسنل به راحتی میتوانند در هنگام شب در آن استراحت کرده و از امنیت لازم برخوردارهستند.
 • زیبایی و کارایی بالای کانکس های گارگاهی را نمیتوان نادیده گرفت. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که سازه های موقتی که در بنایی از آن استفاده می‌شوند دارای تزئینات نیستند ولی در سازه های پیش ساخته این زیبایی به میزان زیادی وجود دارد.
 • شاسی و اسکلت  از مواد با کیفیت تهیه شده و مقاومت بالایی دارد.

به طور کلی کانکس های کارگاهی دارای مزایای زیادی هستند و برای کاربریهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر مزایای میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

جنس بدنه و سقف  از مواد مقاوم و با کیفیت است.

به منظور عایق کاری کانکس های کارگاهی، فوم های مرغوب و با دانسیته بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

بدنه و کف این نوع کانکس ها به منظور محکم کاری و اطمینان از ضد نفوذ بودن آنها دو بار قیر گونی می شود.

ورق های مصرفی برای کانکس های کارگاهی از نوع ورق خمکاری شده هستند.

دیواره ها و سقف این نوع کانکس ها قابل شستشو و ضد آب می باشند.

درب و پنجره ها در کانکس کارگاهی به طور دلخواه و با توجه به سلیقه مشتری انتخاب می شود. به طور مثال شما می توانید از پنجره دو جداره و ضد سرقت برای کانکس کارگاهی خود استفاده کنید.

ابعاد کانکس کارگاهی قابل تغییر بوده و به دلخواه مشتری قابل تولید می باشد.

شما می توانید برای سیستم برق کشی این نوع از کانکس ها از انواع کلید و پریز و کنتور مینیاتوری استفاده کنید.

از مزایای ویژه ی کانکس های کارگاهی مقاوم بودن در برابر زلزله، نور خورشید و باران و برف است.

برای خواندن مطالب درمورد کانکس نگهبانی

کانکس کارگری

 

یکی دیگر از انواع کانکس ها، کانکس کارگری است که برای اسکان پروژه های ساختمانی و عمرانی کاربرد دارد. به طور معمول کانکس کارگاهی شامل کانکس سالنی و کانکس خوابگاهی نیز هست. این نوع کانکس ها باعث نظم بخشیدن به فعالیت های جانبی شده و در عین حال حمل ونقل و مونتاژ مجدد آنها دارای هزینه بسیار کم است. کانکس های کارگری دارای امکاناتی مانند: سرویس بهداشتی، سیستم تهویه، تخت خواب، کابینت و میز و صندلی مخصوص جلسات هستند. جنس دیواره های این نوع کانکس ها پی وی سی است و ارتفاع  بدنه آنها 2 و شیب سقف نیز 2.4 متر است.

مشخصات فنی انواع کانکس کارگاهی

 

مشخصات فنی کانکس کارگاهی سنگین

کانکس کارگاهی سنگین یک سازه با ظاهری ساده است. این نوع کانکس  دارای مقاومت و دوام بالایی است زیرا به طور معمول مصالح استفاده شده در آن باکیفیت و مقاوم هستند و از آهن آلات سنگین نیز در ساخت آن استفاده میشود. دو عدد پنجره دوجداره نیز از نوع u p v c  در این کانکس ها تعبیه می شود. دیوار پوش های داخلی از نوع  u p v c روکش دار بوده و اسکلت آن از پروفیل سنگین 40*40 سانتی متر با ضخامت 2 میلی متر ساخته می شود. همچنین از ورق فولادی گالوانیزه شده در پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس های کارگاهی سنگین استفاده می‌شود.

مشخصات فنی کانکس کارگاهی سبک

کانکس کارگاهی سبک بسیار مقرون به صرفه است و در ساخت آن از مصالح سبک استفاده می‌ شود. این نوع کانکس  میتواند تا دوسال بدون نقص به کار خود ادامه دهد.

مشخصات فنی کانکس کارگاهی سبک

از جمله مشخصات فنی  میتوان به سیستم سیم کشی برق و تلفن آن اشاره کرد که به صورت روکار است. همچنین شاسی استفاده شده در این نوع از کانکس ها از جنس تیرآهن سنگین بوده و دیوارپوش داخلی نیز از نوع پی وی سی و قابل شستشو می باشد. پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس کارگاهی سبک معمولا” از جنس ورق گالوانیزه شده با ضخامت 30% میلی متر است. به منظور دوام و مقاومت بیشتر از تخته های نئوپان با ضخامت های 16 میلی متری در کف کانکس کارگاهی سبک استفاده می کنند.

کاربرد های کانکس کارگاهی

کامکس های کارگاهی دارای کاربردهای متنوعی هستند در این قسمت تعدادی از کاربردهای این نوع از کانکس ها را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم:

 • پروژه های راه سازی
 • اسکان موقت کارگران
 • مورد استفاده در مناطق جنوبی و پروژه های شرکت های نفتی
 • استفاده در پروژه های معدن و پروژه های حفاری
کانکس کارگاهی

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی به طور معمول از نوع سبک و در ابعاد مشخص تولید می شود. اما با توجه به نظر مشتری، هر قسمت از کانکس کارگاهی را میتوان به دلخواه تغییر داد. به طور کلی استفاده از کانکس های سبک کارگاهی بسیار رایج است. اما در صورت نیاز، کانکس کارگاهی سنگین نیز میتواند در محل پروژه ساخته شود. در این نوع کانکس ضخامت و قطر تیرآهن مصرفی بسیار بیشتر است. بنابراین وزن بیشتری نسبت به انواع دیگر کانکس های کارگاهی دارد. کانکس های کارگاهی در انواع ساندویج پانل و سادینگ تولید می شوند و شما می توانید با توجه به کاربری و نیازی که دارید، کانکس مورد نظر خود را انتخاب و تهیه نمائید.

می توان گفت که مانند انواع دیگر از این کیوسک ها، این سازه هم دارای انواع مختلفی هستند.

 

این سازه کارگاهی سنگین اولین نوع این سازه است که باید با آن آشنا شوید. معمولا زمانی که نام سنگین به میان می آید شما می دانید که منظور سازه ای است که از مصالح با کیفیت و مقاوم ساخته شده است. آهن آلات از جمله مهمترین مواد اولیه این سازه ها به شمار می آیند. شما میتوانید از این سازه ها در بخش های مختلفی استفاده کنید چرا که طول عمر آن ها نسبت به انواع دیگر این سازه ها بسیار بیشتر است. ممکن است که عده بسیاری به دنبال یک ظاهر ساده و مینیمال در این زمینه باشند که این سازه تمامی احتیاجات و نیازهای آن ها را برآورده خواهد کرد. البته که مقاومت و دوام در این نوع از کیوسک ها جز مهم ترین نکات در نظر گرفته شده است و به همین دلیل هم شما میتوانید در بخش های مختلف از آنها استفاده کنید.

قیمت کانکس با توجه به اینکه قیمت مصالح به صورت روزافزون در حال افزایش است بسیار زیادتر از گذشته است و همین هم میتواند یکی از عواملی باشد که شما را در خرید آن مردد کند. آنچه که باید به آن دقت داشته باشید این است که قیمت کانکس کارگاهی با توجه به ساخت و همچنین ویژگی های آن بسیار مناسب است. شما میتوانید برای سالیان سال از این سازه استفاده کنید و دقت داشته باشید که اگر هم دیگر نیازی به آن نداشته باشید می توانید سازه را بفروشید و همین میتواند بخش عمده ای از سرمایه شما را بازگرداند.

کانکس کارگاهی سبک

دومین نوع از این سازه که باید با آن آشنا شوید، این سازه کارگاهی سبک است. این سازه ممکن است که برای شما به اندازه نوع اول کارایی نداشته باشد. شما باید برای ساخت این سازه، حداقل چندین هفته زمان داشته باشید. این سازه برای پروژه های موقت مورد استفاده است که از جمله آن ها می توان به کارگاه های کوچک خانگی  اشاره کرد. زمانی که صحبت از سبک بودن این سازه به میان می آید، نکته ای که باید بدانید این است که در واقع مصالح آن سبک است. شما میتوانید در عرض چندین ماه تا چندین سال از این سازه ها استفاده کنید.

کانکس کارگاهی ساندویچ پانل

تصور کنید که شرایطی که شما میخواهید در آن کار کنید به اندازه کافی مساعد نیست که بتوانید از این نوع سازه ها استفاده کنید. به همین دلیل، کانکس کارگاهی پانل ساخته شده است. این کیوسک ها به ویژه برای مناطقی که بسیار سرد یا بسیار گرم هستند کاربرد دارند. بدنه آن ها مانند نوعی یخچال به شمار می آید که در جداره های آن یک سری عایق پلی اورتان تزریق شده است. این سازه هم مانند دو نوع دیگر طول عمر بسیار خوبی دارد و مهم ترین ویژگی آن این است که شما میتوانید به عنوان یک عایق در محیط های گرم و سرد از آن ها استفاده کنید چرا که هوا در آن ها نفوذ نخواهد داشت.

به صورت پیش فرض این نوع سازه با ضخامت خوبی ساخته می شود که دارای دیواره و سقف 4 سانتی متری است. البته در شرایطی که آب و هوا بسیار نامساعد باشد میتوانید این مقدار را به 6 تا 8 سانتی متر هم افزایش دهید. قیمت کانکس در این بخش حتی از دو مدل دیگر هم گران تر است. شاید دلیل این گران بودن کیفیت بالای آن ها و همچنین موادی است که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد. شما میتوانید به آسانی این کانکس را حتی به صورت آنلاین هم خریداری کنید. البته که زمانی که میخواهید آن را به فروش برسانید هم این نکته در نظر گرفته خواهد شد که این سازه نسبت به دو نوع دیگر مقاوم تر است.

در مناطق خیلی سرد و مناطق خیلی گرم از کانکس کارگاهی استفاده می‌کنند در جداره های آن از عایق پلی یورتان استفاده و بدنه آن مانند یخچال عمل می‌کند.

شاید شما بخواهید از این کانکس ها به عنوان یکی از تجهیزات در کارگاه ها برای اسکان افراد خود استفاده کنید. در این حال باید بدانید که این سازه در واقع هزینه های شما را کاهش خواهد داد و بسیار هم مقرون به صرفه است. البته با اینکه این سازه هم مانند این سازه کارگاهی سنگین چندین سال برای شما کار خواهد کرد اما دوام و مقاومت نوع اول را نخواهد داشت و همین هم باعث شده است که طرفداران نوع اول بسیار بیشتر باشند. البته اگر شما میخواهید برای یک مدت زمان محدود از این سازه ها استفاده کنید این نوع برای شما مناسب تر است. قیمت کانکس کارگاهی سبک به اندازه نوع اول گران نیست و به همین دلیل هم مورد توجه عده بسیاری قرار گرفته است.

با توجه به اینکه امروزه خرید این سازه ها رو به افزایش است، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که انواعی را خریداری کنید که برای کار شما مناسب هستند. شاید اصلا نیازی به پانل نباشد و شما بخواهید در یک آب و هوای معمولی از کانکس کارگاهی خود استفاده کنید. در این حال باید بدانید که مشورت با افراد متخصص در این زمینه می تواند به شما کمک کند که پول خود را در جای درست خرج کنید. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هرگونه اقدام در زمینه خرید این سازه ها با متخصصین ما مشورت کنید و در نهایت نوعی که مناسب شماست را خریداری کنید و پس از استفاده خود می توانید حتی آن ها را با بهترین قیمت به فروش برسانید.

در نهایت خواهید دید که با یک خرید معتبر می توانید این سازه را برای مدت ها مورد استفاده قرار دهید و از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی نکات ضروری در مورد کانکس کارگاهی را برای شما عزیزان ارائه کنیم. اگر برای انتخاب محصول موردنظر خود با قیمت مناسب مردد هستید. پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان مراجعه به سایت میاک کانتین به نشانی meyakcontain.com است. میاک کانتین یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه انواع کانکس  در ایران است که از طریق سایت به معرفی کالا و خدمات خود به صورت آنلاین می پردازد. شما می توانید با مراجعه به سایت میاک کانتین به منظور بهترین انتخاب با توجه به نیازها و اولویتهای خود، ابتدا از نکات تخصصی ارائه شده در این سایت استفاده نمائید و سپس محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انتخاب کرده و با آرامش خاطر سفارشات خود را در این سایت قطعی نمائید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

لطفا” نظرات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول :

 

ویژگی کانکس کارگاهی چیست ؟

در این کانکس ها امکانات مختلفی مانند: سرویس بهداشتی ، اتاق خواب ، سیستم تهویه و … قابل تعبیه است .

مهمترین علت استفاده از کانکس های کارگاهی چیست ؟

مهمترین علت استفاده از این نوع کانکس ها، حمل و نقل ساده و سرعت در ساخت و مونتاژ آنها است.

مزایای کانکس کارگاهی چیست ؟

یکی از مزایای کانکس کارگاهی سرعت در تجهیز است . منظور از سرعت در تجهیز در واقع سرعت تجهیز کارگاه است که با استفاده از کانکس بسیار بالا خواهد بود.

1 thought on “همه چیز درباره کانکس کارگاهی”

 1. With havin so much content and articles do you ever run into any issues
  of plagorism or copyright infringement? My site has
  a lot of unique content I’ve either created myself or outsourced but it
  seems a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any solutions to help
  prevent content from being stolen? I’d really appreciate it.

دیدگاه‌تان را بنویسید: