انواع کانکس را بشناسید!

انواع کانکس را بشناسید!

شاید شما هم تاکنون با سازه هایی که به آنها کانکس گفته می شود آشنا شده اید. در شرکت میاک کانتین این سازه ها مدل های گوناگونی دارند. آیا شما با انواع مدل های کانکس آشنا هستید؟ آیا می دانید که این سازه ها در چه شرایطی مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟

باید به شما بگوییم که کانکس در واقع یک سازه قابل حمل است. شما میتوانید در شرایط و مکان های مختلفی از آن ها استفاده کنید. در اغلب این شرایط اما امکان ساخت و ساز وجود ندارد. در حالت کلی می توان گفت که کانکس ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند که شامل چرخدار و ثابت هستند. این سازه ها اگر چرخ داشته باشند، به طور مستمر در حال جابجایی خواهند بود و اگر بدون چرخ باشند در مکان خود ثابت هستند. در ادامه این مقاله می خواهیم به معرفی انواع کانکس بپردازیم پس با ما همراه شوید.

معرفی انواع مدل های کانکس

از لحاظ ساختاری و همچنین کاربردی می توان گفت که انواع مختلفی از این سازه ها وجود دارند. می توان گفت که از نظر ساختاری هم انواع مختلفی از این سازه های وجود دارد. قیمت کانکس هم به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها میتوان به همین دسته بندی ها اشاره کرد. بهتر است که اگر شما هم در تلاش برای خرید یک کانکس هستید اول ببینید که برای چه کاری می خواهید از این سازه استفاده کنید و در نهایت نوع مدنظر خود را خریداری کنید.

  1. سازه های مسکونی، این سازه ها برای زندگی هستند.
  2. کانکس های خدمات شهری، این نوع از سازه ها برای انواع مختلف خدماتی که ارائه می شوند ساخته خواهند شد.
  3. شما میتوانید از این سازه برای انواع کارگاه ها استفاده کنید.
  4. سازه های اداری
  5. سازه های سفارشی

در ادامه این بخش می خواهیم به این دسته بندی ها اشاره کنیم پس با ما همراه شوید.

انواع کانکس مسکونی

این سازه اگر به صورت مسکونی ساخته شود در واقع راهی خواهد بود برای استفاده های خانگی. کیوسک مسکونی شامل تمام انواع مختلفی از ساختارها اعم از ویلایی و همچنین خانه های از پیش ساخته خواهد شد. البته شامل ویژگی های مختلفی هم خواهد بود. مهم ترین ویژگی این نوع کیوسک ها این است که تمامی امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب و همچنین آشپزخانه را دارا خواهد بود. این نوع از سازه ها معمولا با توجه به نقشه و همچنین ساختمانی که قرار است در آن ها مورد استفاده قرار گیرند طراحی می شوند. حتی ممکن است که دارای امکانات رفاهی دیگری مانند کمد های دیواری، فضاهای نهارخوری و همچنین پذیرایی را نیز در خود جای دهند.

نکته ای که باید در خصوص این نوع از سازه ها بدانید این است که دوام و همچنین پایداری آن ها، امنیت را برای شما ایجاد خواهد کرد. همچنین زیبایی ظاهری هم در خرید انواع مختلفی از این سازه ها بسیار مهم است. در اغلب مواردی که از این سازه ها استفاده می شود می توان گفت که کانکس ها در واقع خانه هایی قابل حمل و پیش ساخته هستند.

انواع کانکس برای استفاده خدمات شهری

یکی دیگر از انواع این سازه ها، سازه هایی هستند که از آن ها در خدمات شهری استفاده می شود. بعضا شما هم دیده اید که برخی از این سازه ها برای خدمات دهی به شهروندان در سراسر کشور وجود دارند و دارای بخش های بسیاری هم درون خود هستند. از جمله این موارد می توان سازه فروشگاهی، فست فود، گیت حراستی، کافی شاپ سیار، ایستگاه اتوبوس و غیره را نام برد. در ساختمان های مختلف این نوع سازه ها معمولا با توجه به امکانات و همچنین تجهیزات مختلف طراحی شده اند. نکته مشترکی اما در بین تمامی آن ها هست. این نکته استفاده در یک فضای عمومی و فضای شهری است که تولید آن ها را هدفمند کرده است.

انواع کانکس های کارگاهی

این نوع از سازه ها در واقع برای مصارف کارگاهی است. شما میتوانید از آن ها در مصارف ساختمانی و عمرانی استفاده کنید. همچنین برای اسکان پرسنل هم در ساعت کاری و یا اگر کارگرانی را استخدام دارید می تواند برای شب و استراحت آن ها از این سازه ها استفاده کنید. معمولا گفته می شود که ساده ترین نوع این سازه ها همین کانکس های کارگاهی هستند که به صورت یک سالن خالی دیده می شوند که از ان ها برای انجام کار و همچنین فعالیت های مختلف استفاده می شود.

برای مثال می توان گفت که شاید شما نیازمند یک سالن غذاخوری باشید. شاید بخواهید کارکنان خود را اسکان دهید. از نظر قیمت، این سازه ها بسیار مقرون به صرفه هستند. البته اینطور گفته می شود که پس از اتمام پروژه های مختلف، دیگر این سازه ها مورد نیاز نیستند و می توان گفت که تنها دوره استفاده از آن ها محدود به 2 تا 3 ماه است. البته شما میتوانید پس از پایان کار این سازه را به فروش برسانید و به آسانی بخش زیادی از هزینه خود را دریافت کنید.

انواع کانکس های اداری

نوع آخر این سازه ها اداری هستند. شما هم به عنوان یک مدیر پروژه نیازمند یک اتاق جلسه هستید. شاید بتوان گفت که با توجه به اینکه هزینه های مربوط به اجاره یک ساختمان ممکن است برای شما بسیار گران تمام شوند، شما میتوانید از این سازه ها به عنوان سالن هایی برای برگزاری کنفرانس و حتی سالن های گردهمایی هم استفاده کنید. اغلب این سازه ها دارای ابعادی بزرگتر نسبت به کانکس های معمولی هستند و دارای فضایی می باشند که در آن ها کارکنان می توانند به استراحت و انجام کارهای شخصی خود بپردازند.

دقت کنید که این سازه را نمی توان جابجا کرد چرا که اندازه آن ها به نسبت بزرگ است. شما باید برای جابجایی این نوع سازه ها از دمونتاژ کردن آن ها استفاده کنید و سپس در محل مورد نظر مجدد آن ها را مونتاژ کنید. شما همچنین میتوانید این نوع سازه را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار دهید. حتی برخی اوقات خواهید دید که دفاتر دوطبقه هم از این سازه ها ساخته می شود که بسته به شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: