کانکس چیست آشنایی با کانکس

کانکس چیست آشنایی با کانکس

بدون شک ما هم نام کانکس را شنیده اید. کانکس به طور کل عبارت است از یک سازه ای که از پیش ساخته شده است. در زبان های دیگر به آن شلتر و همچنین کانکس هم گفته می شود. این سازه ها در واقع کاربردهای بسیاری دارد اما ایده ای اولیه آن به عنوان یک مکان برای سکونت بوده است. این سکونت گاه ها به صورت از پیش ساخته هستند و برخی اوقات سریعات در محل مستقر خواهند شد. با گذشت زمان اما خدمات کاربری هم به آنها اضافه شد.

کاربرد کانکس چیست؟

این سازه اما کاربردهای بسیاری دارد. از جمله مهمترین کاربردهای آن میتوان به اسکان موقت اشاره کرد اما کاربردهای دیگری هم دارد که بعدها به آن اضافه شد و در نهایت باعث رشد این صنعت شد و امروزه تعامل گران بسیاری را می توانید ببینید که از کانکس استفاده های متفاوتی دارند.

کانکس مسکونی، کانکس برای خدمات شهری، دکه های روزنامه فروشی و … از جمله کاربردهای این بخش ها هستند. کمی بعد هم کاربردهای دائمی تری برای آن ها اضافه شد که از جمله آنها به اسکان دائم خانوارها می توان اشاره کرد. گسترش فرهنگ استفاده از این بخش ها باعث شده است که امروزه در کشورهای بسیاری از جمله ایران از آنها استفاده شود. به عنوان مثال می توانیم تلفن عمومی را اشاره کنیم و همچنین کیوسک های نگهبانی که همه و همه با این بخش ها قابل انجام اند.

در این بخش می خواهیم به مختصر با شمار در رابطه با کاربرد این سازه صحبت کنیم پس با ما همراه شوید.

اولین کاربرد کانکس نگهبانی است

شاید بتوان گفت که اولین و پرکاربردترین استفاده از این کیوسک ها مربوط به نگهبانی است. معمولا به دلیل اینکه این کیوسک ها دارای ابعاد کوچکی هستند میتوان توسط آن ها مکانی برای استقرار نگهبانان یا پرسنل ایجاد کرد که در مجموعه های مختلف هم این استفاده از همه بیشتر است. در نهایت هم شرایط به گونه ای ایجاد خواهد شد که این فرد بتواند از داخل این کیوسک دید کافی را به تمامی جهات داشته باشد و از این روست که تمام محدوده تحت کنترل خواهد بود.

کارگاهی

دومین استفاده مفید از این کیسوک ها به عنوان کارگاه های ساختمانی است. بعضا دیده می شود که از آن ها به عنوان دفاتر اداری هم استفاده می شوند چرا که امروزه اجاره مکانی که بتوان در آن با هزینه کم و سرعت زیاد کار کرد ممکن است دشوار باشد. از این رو، کانکس های کارگاهی یکی از بهترین انتخاب های شما برای رفع این نیاز به شمار می آیند و معمولا در ابعاد و با اندازه های مختلفی نیز می توان آنها را خریداری کرد.

کانکس ویلایی

این نوع سازه هایی از پیش ساخته شده در انواع ویلایی هم مورد استفاده هستند. این سازه، مانند یک خانه مجهز به تعدادی اتاق و سرویس بهداشتی است. بسته به امکاناتی که درون آن وجود دارد شما میتوانید هرآنچه که میخواهید را نیز به آن ها اضافه کنید. البته از این سازه ها بیشتر در مناطق خوش آب و هوا به عنوان یک خانه سیار استفاده می شود.

سرایداری

استفاده دیگر از این کیوسک ها در مجتمع های آپارتمانی و گاها مسکونی و اداری است که با تعداد زیادی واحد نیازمند سرایدار یا نگهبان هستند. در این بخش، نگهبان یا سرایدار باید به طور منظم در خانه حضور داشته باشد و از این رو نیازمند یک محل برای استقرار خود و خانواده اش است. بعضا از این سازه ها استفاده می شود تا بتوانند در پارکینگ یا حیاط یک محل سکونت برای این افراد محیا کنند.

فروشگاهی و خدمات شهری

نوع دیگری از این کیسوک ها هستند که در تقاطع های پر رفت و آمد از آنها استفاده می شود. معمولا عمده استفاده از آن ها برای فروش محصولات فرهنگی و روزنامه های مطبوعاتی است که از جمله مهمترین کاربردهای کانکس فروشگاهی به شمار می آید. این سازه ها ابعاد کوچکی هم دارند که دارای کرکره های برقی هستند و نورپردازی کافی برای شب را ایجاد خواهند کرد. کیوسک خدمات شهری هم از جمله این سازه هاست که در آن ها افرادی حضوری دارند که خدمات مختلف شهروندی را به افراد ارائه می دهند.

از جمله مهمترین آنها میتوان به ایستگاه های دوچرخه، کیوسک های مربوط به خودپردازهای بانکی و همچنین اهدای خون اشاره کرد. نوع چرخدار این کیوسک ها معمولا برای کسانی که نیازمند جابه جایی هستند مناسب است. این انواع معمولا برای کاروان های سیار و یا مسافرتی مورد استفاده قرار می گیرد. میتوان از جمله این موارد به ایستگاه های سیار پلیس راه و همچنین کاروان های مختلف توریستی اشاره کرد.

قیمت کانکس

یکی از مهم ترین بخش های خرید کیوسک ها این است که شما با قیمت آن ها آشنا شوید. در این حال باید بدانید که قیمت در واقع یکی از پارامترهای اصلی در تضمین کیفیت است. قیمت یک کیوسک به طور مستقیم ارتباط دقیقی با کیفیت ساخت آن  و همچنین تجهیزات آن خواهد داشت.

ممکن است شما بخواهید کانکسی را خریداری کنید که از نظر تجهیزاتی بسیار مجهز است و به شما کمک می کند که حتی سفر هم با آن بروید. در این حال باید بدانید که به طور قطع قیمت آن ها از آن چیزی که تصور می کنید بیشتر خواهد بود. همچنین گفته می شود که سبک های مختلفی هم برای تولید این سازه ها وجود دارد که همین سبک ها باعث می شود که گزینه های انتخاب شما بیشتر شود. یکی از مهم ترین بخش ها، مصالح به کار رفته در این سازه است که به طور مستقیم روی قیمت آن تاثیر خواهد داشت. همچنین ساخت این سازه ها با شاسی های کف و با تیرآهن انجام می شود که هرچقدر مرغوب تر باشند قیمت کانکس نیز بیشتر خواهد شد.

دقت داشته باشید که هر یک از این سازه هایی که انتخاب می کنید دارای یک ویژگی خاص هستند و می توانند نیازهای شما را در بخش های مختلف برطرف کنند. هنگام سفارش به نکاتی که میخواهید توجه کنید و آن سازه ای را انتخاب کنید که میتواند برای شما مفید باشد و سپس ویژگی هایی که میخواهید را چک کنید تا ببینید از نظر کیفی چطور هستند و سپس خرید خود را انجام دهید.

1 دیدگاه دربارهٔ «کانکس چیست آشنایی با کانکس»

دیدگاهتان را بنویسید