کانکس های چرخدار و تفاوت آنها با کانکس های ثابت

کانکس های چرخدار و تفاوت آنها با کانکس های ثابت

کانکس های چرخدار یا متحرک یکی از انواع کانکس ها می‌ باشند و استفاده از آنها برای نهادهایی کارآیی دارد که جابجایی برای آنها بسیار حائز اهمیت است. این کانکس ها در ابعاد مختلفی ساخته شده و حتی برخی از آنها برای نصب روی ماشین نیز کاربرد دارند.

کانکس چرخدار چیست و چه تفاوتی با کانکس های ثابت دارد؟

به  طور کلی کانکس، اتاق های پیش ساخته هستند که برای استقرار سریع مورد استفاده قرار می گیرد. این اتاقک ها مهمترین وجه تمایزی که نسبت به بنای سنتی دارد، این است که قابلیت حمل و نقل را داشته و در مکان هایی که امکان ساخت و ساز وجود ندارد استفاده می گردد و به طور کلی به دو دسته چرخدار و ثابت تقسیم می شود. کانکس های ثابت به گونه ‌ای هستند که برای یک مدت زمان خاص در یک مکان می ماند اما نوع دیگر این اتاق ‌ها کانکس های چرخدار هستند که دارای محور و چرخ هایی می باشند. از این رو جابجایی آن بسیار آسان بوده و توسط این چرخ ها جابجایی صورت می‌ گیرد و می ‌توان آن را با خودرو حمل کرد و معمولا به طور مستمر در حال جابجایی است.

کانکس های چرخدار

مشخصات کانکس های چرخدار

در حال حاضر با وجود استفاده های زیادی که از انواع کانکس متحرک می‌ شود مشاهده شده که در دو نوع تک محور و دو محور در بازار موجود است که معمول ترین آن به صورت دو محور می باشد. توجه داشته باشید که این کانکس ها قابلیت این را دارند تا توسط خودروی معمولی به مکانی دیگر حمل شود. در این نوع کانکس ها نیز معمولا از ساندویچ پنل استفاده شده زیرا این متریال عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی است و فضای مناسب در داخل کانکس های چرخدار به وجود می آورد.

مزیت استفاده از کانکس متحرک

به طور کلی در خصوص مزایای استفاده از کانکس های چرخدار لازم است بدانید این اتاقک ها مقاوم در برابر زلزله هستند و نیاز به فونداسیون ندارند. همچنین به دلیل اینکه به صورت انبوه در کارخانه ها تولید می شود، ساخت آنها بسیار سریع و مقرون به صرفه می باشد. از دیگر مزیت انواع کانکس ها می توان به قابلیت فروش مجددا آن اشاره کرد به طوری که در بناهای سنتی خرید و فروش وابسته به زمین محل ساخت می باشد اما در خرید و فروش کانکس این امر وجود ندارد. باید بدانید در حال حاضر کانکس متحرک در تولیدی ها به صورت کاملا مدرن و زیبا ساخته شده و با وجود مواد اولیه بسیار مرغوبی که در تولید آنها به کار می‌ رود استفاده از آن موجب کاهش هزینه انرژی می شود.

کانکس های چرخدار

کاربرد کانکس های چرخدار

با توجه به قابلیت هایی که کانکس های چرخدار دارند مشاهده می شود که از آن استفاده های زیادی شده به طوری که یکی از مهمترین کاربردهای آن به عنوان کانکس متحرک کارگاهی است. از این کانکس در محیط های کارگاهی عمرانی استفاده می شود زیرا کارکنان در تمام طول پروژه نیاز به جابجایی اتاقک خواهند داشت که بهتر است از کانکس متحرک استفاده شود. ابعاد به کار رفته در این کانکس معمولا ۶.۲۴ بوده و به ندرت در ابعاد بزرگتر تولید می شود. کانکس متحرک همچنین در مسیرهای جاده ای به عنوان کانکس پلیس مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که استفاده از آن در ایام پر سفر سال به خصوص تعطیلات عید کاربرد زیادی دارد.

هنگامی که از این نوع کانکس استفاده می شود به راحتی می‌ توان کانکس را در هر مکانی قرار داد. جالب است بدانید کانکس پلیس از نظر ظاهری کمی تفاوت داشته به طوری که دارای شکل و رنگ مخصوص به اماکن ویژه پلیس است، تا مسافران بتوانند حضور پلیس را از دور متوجه شوند. کانکس رستورانی و فست فود نیز از نوع چرخ دار است که در آن محیطی برای تهیه غذا ارائه می شود و باید از نظر بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گیرد که برای این کار از مواد و مصالح ضد خش استفاده می شود. اما آخرین دسته از انواع کانکس های چرخدار، کانکس های مسافرتی و توریستی است که از کانکس های پرطرفدار می باشد‌. این نوع اتاق ها تمامی امکانات مورد نیاز برای سکونت چند روزه را فراهم کرده و از طرفی می تواند در برابر حوادثی چون حمله حیوانات مسافران را حفظ کند.

 

قیمت کانکس سیار

حال با تمام آنچه بیان شد اگر بخواهید در خصوص قیمت کانکس متحرک اطلاعاتی به دست آورید باید بدانید که همانطور که گفته شد این کانکس ها در انواع مختلفی ساخته شده و طبیعتا با توجه به مواد و مصالح مورد استفاده قیمت آن متفاوت است.

2 thoughts on “کانکس های چرخدار و تفاوت آنها با کانکس های ثابت”

    • در کانکس های متحرک مخازن فاضلاب در زیر کانکس با مواد پلیمری ساخته شده به ابعاد و سایز مورد نظر جانمایی می گردند.
      در کانکس های ثابت توسط لوله کشی به چاه فاضلاب هدایت شده
      با تشکر

دیدگاه‌تان را بنویسید: