آشنایی با مشخصات کانکس سیار فست فود

آشنایی با مشخصات کانکس سیار فست فود

حتما شما هم تابحال انواع کانکس های سیار را در قسمت های مختلف شهر دیده اید که انواع غذاها و فست فودهای خوشمزه را به مشتریان خود عرضه می کنند. کانکس سیار فست فود، دارای انواع مختلفی است و هر روزه نیز به طرفداران آن افزوده می شود. این کانکس ها علاوه بر ظاهر زیبا و جذاب، به راحتی جابجا می شوند و این یکی از مزایای ویژه این کانکس ها می باشد.

کانکس سیار فست فود

کانکس سیار فست فود، کانکس های کوچکی هستند که بر روی یک شاسی چرخدار قرار گرفته اند و به راحتی قابل حمل هستند. این کانکس ها برای ارائه غذا، مخصوصا فست فود، در مکان های عمومی استفاده می شود . این کانکس های کوچک و زیبا، به سرعت جای خود را در میان باز کرده اند و با ظاهری بسیار دوست داشتنی، به پاتوق خیلی از جوانان تبدیل شده اند. کانکس های سیار فست فود، در انواع ابعاد ساخته می شوند و قیمت آن ها نیز با توجه به ابعاد و نوع کانکس، متفاوت است.

مشخصات کانکس سیار فست فود

کانکس سیار فست فود معمولا از ساندویچ پانل معمولی یا با روکش استیل ساخته می شود. ضخامت ساندویچ پانل ها، 4 سانتی متر می باشد که این ضخامت برای سازه کانکس های سیار، مقاوم می باشد. این ساندویچ پانل ها باعث می شوند تا اصول بهداشتی در داخل کانکس رعایت شود. کف کانکس سیار، از تخته ضد آب که با آلومینیوم پوشیده شده است، درست شده است تا به راحتی بتوان کف کانکس را شست و شو نمود. درب کانس نیز از جنس ساندویچ پانل ساخته شده است. برای قسمت کانتر نیز می توان از یک کرکره برقی و گاهی نیز یک پنجره استفاده نمود. داخل کانکس سیار، تجهیزات لازم همچون سیستم برق کشی نیز وجود دارد.

کانکس های سیار به یک خودرو کشنده متصل هستند و با مالبندی که به خودرو متصل است، می توان جای این کانکس ها را تغییر داد. کانکس های فست فود دارای انواع امکانات رفاهی هستند تا استفاده از آن ها ساده تر شود. امکاناتی همچون انواع وسایل پخت و پز فست فود، کانتر فروش و … در داخل این کانترها وجود دارند.

مزایای کانکس های فست فود

با رشد جوامع مدرن و بیشتر شدن جمعیت، استفاده از این کانکس های سیار هر روزه در بسیاری از نقاط دنیا در حال افزایش است. از همه مهمتر اینکه، استفاده از کانکس سیار فست فود، باعث اشتغال زایی برای جوانان می شود و باعث می شود تا مردم، غذایی با کیفیت و ارزان را نوش جان کنند. استفاده از این کانتینرها سبب شده است تا جوانان نیازی به پرداخت اجاره نداشته باشند و از اینرو، برای آنها بسیار عالی است و عدم پرداخت اجاره بها سبب شده است تا قیمت غذاها افزایش پیدا نکنند.

تفاوت کانکس های سیار و ثابت فست فود

کانکس سیار فست فود، همانگونه که گفته شد، به صورت سیار است و با یک خودرو می توان آن را حمل کرده و جابجا نمود. از سوی دیگر کانکس های سیار، در اندازه های کوچک طراحی می شوند. اما کانکس های ثابت، در اندازه های بزرگتر طراحی می شوند و به صورت ثابت، در یک محل قرار می گیرند.

نکاتی در رابطه با کانکس های سیار فست فود

  • برای قرار گرفتن کانکس های سیار فست فود در یک مکان، باید از ادارات مربوطه، مجوزهای لازم گرفته شود.
  • اندازه سازه کانکس های سیار فست فود می تواند از 20 تا 40 فوت باشد.
  • باید مصالحی برای ساخت سازه کانکس های سیار فست فود استفاده شود که مسائل بهداشتی کاملا در آن ها رعایت شود.
  • زیبایی و جذابیت کانکس نیز باید در کنار کارآمدی آن، در نظر گرفته شود. مثلا نورپردازی ها در شب می تواند باعث جذب هر چه بیشتر مشتریان شود.
  • مردم به راحتی می توانند به این کانکس ها دسترسی داشته باشند و غذای خود را به راحتی میل نمایند.
  • کانکس های فست فود سیار، دارای ظاهری بسیار جذاب هستند و بیشتر افراد جذب این کانکس ها می شوند.
  • داخل کانکس فست فود، سینک ظرفشویی، مخزن آب و … وجود دارد.
  • گاهی به کانس های فست فود، کاروان فست فود نیز گفته می شود که این دو خیلی با هم تفاوتی ندارند و هر دو یک کاربرد دارند.
  • در طی روز، این کانکس ها باید چندین بار شسته شوند زیرا محیط کوچک کانکس سریع تر کثیف می شود و از سوی دیگر به دلیل محل قرارگیری این نوع کانکس ها در خیابان، ماموران بهداشت ممکن است هر لحظه از راه برسند و از کانکس بازدید نمایند.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: