آشنایی با امکانات و قیمت کانکس خودپرداز

آشنایی با امکانات و قیمت کانکس خودپرداز

در حال حاضر دستگاه‌های خودپرداز کاربردهای متنوع و زیادی پیدا کرده‌اند و شهروندان بسیاری از امور بانکی خود را از طریق همین دستگاه‌ها انجام می‌دهند و به‌ همین سبب بانک‌های مختلف با درنظرگرفتن کانکس‌ های عابر بانک در نقاط مختلف شهر در تلاش برای گسترش هرچه بیشتر ارائه‌ی خدمات به مشتریان خود در سطح شهرها، جاده‌ها و روستاها هستند. انواع کانکس خودپرداز از نظر ظاهری با توجه به فرم رسمی هر بانک طراحی شده و مشخصات فنی آن‌ها مانند ابعاد، پلان، متریال، سیستم‌های ایمنی و … نیز مطابق نظر مشتری انتخاب می‌شوند.

میاک کانتین انواع کانکس خودپرداز را با بهره‌گیری از تخصص کارشناسان خود در طراحی و اجرای انواع کانکس و با استفاده از بهترین مواد اولیه طراحی و تولید می‌کند. شما می‌توانید نمونه‌کارهای مربوط به کانکس‌ خودپرداز میاک کانتین را در منوی مربوط به این کانکس‌ها در وب‌سایت ما مشاهده کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره‌تلفن‌های درج‌شده در همین صفحه تماس بگیرید.

در ادامه نگاهی به کانکس‌های خودپرداز میاک، کاربردها، مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها خواهیم داشت.

کانکس خودپرداز چیست؟

کانکس خودپرداز یا کانکس ATM همان‌طور که از نام آن پیدا ست، کانکسی برای جای دادن دستگاه‌های خودپرداز برای ارائه‌ی خدمات بانکی مختلف به مشتریان بانک‌ها است. کانکس‌های خودپرداز دارای مشخصات فنی‌ای متناسب با کاربری کانکس هستند و از سویی از نظر ظاهری دقیقاً مطابق سفارش مشتری ساخته می‌شوند. کانکس‌های خودپرداز دارای انواع مختلفی بوده و معمولاً شامل مکانی برای جای‌دادن کامپیوترها، صندوق عابربانک، پنل کاربر (باجه) و … هستند. کانکس خودپرداز باید بتواند به‌خوبی از کامپیوترها و صندوق وجه نقد موجود در کانکس محافظت کند و تأمین امنیت این دو، از اساسی‌ترین نکاتی ست که در طراحی کانکس خودپرداز مورد توجه قرار می‌گیرد.

همان‌طور که اشاره شد کانکس‌های خودپرداز دارای ابعاد و مشخصات مختلفی هستند. این کانکس‌ها به‌طور کلی به سه شکل زیر طراحی و ساخته می‌شوند:

1- کانکس خودپرداز ثابت کوچک (کانکس بانک)

این نوع کانکس‌ ها که بیشتر از دیگر انواع کانکس در سطح شهرها دیده می‌شوند، کانکس‌های نسبتاً کوچکی هستند که از نمای بیرونی تنها شامل یک نمایش‌گر و یک پنل برای کاربران هستند و در اماکن پرترددی که ضرورت وجود عابربانک در آن‌ها نیاز می‌شود قرار داده می‌شوند. این کانکس‌ها دارای مکانی برای قراردادن کامپیوترها و صندوق هستند؛ مسلماً دسترسی به این بخش از کانکس‌ها بسیار محدود و مختص افراد تأیید‌شده از سوی بانک است.


2- کانکس‌ خودپرداز ثابت بزرگ (کانکس بانک خودپرداز)

تفاوت این کانکس‌ها با کانکس‌های دسته‌ی اول، هم در اندازه‌ی آن‌ها و هم در محل قرارگیری پنل‌های مربوط به کاربران است. کانکس‌های بانک خودپرداز دارای ابعاد بزرگ‌تری هستند و درواقع به‌عنوان یک شعبه‌ی کوچک از یک بانک درنظر گرفته می‌شوند. کاربران می‌توانند وارد این کانکس‌ها شده و از خدمات بانکی مختلف، که معمولاً گسترده‌تر از خدمات کانکس‌های دسته‌ی اول هستند، استفاده کنند. کانکس‌های بانک خودپرداز معمولاً دارای چند پنل کاربری هستند و در برخی موارد در آن‌ها مکانی برای حضور متصدی برای راهنمایی مراجعان نیز درنظر گرفته می‌شود و البته گاهی این کانکس‌ها علاوه بر پنل‌های داخلی دارای پنل‌های کاربری خارجی هم هستند. نکات ذکر شده در خصوص سیستم‌ امنیتی کانکس‌های دسته‌ی اول در این مورد هم صادق هستند.

3- کانکس‌های بانکی سیار

از کانکس‌های سیار در اماکنی استفاده می‌شود که به‌صورت مقطعی تردد افراد در آن‌ها زیاد شده و پس از مدتی این ترافیک جمعیت کم می‌شود. کانکس‌های بانکی سیار معمولاً روی یک وسیله‌ی نقلیه سوار شده و تا زمانی که حضور آن‌ها در آن مکان مورد نیاز باشد در آن‌جا باقی می‌مانند و سپس به مکانی دیگر منتقل می‌شوند.

به‌عنوان مثال درصورت برگزاری یک نمایشگاه در محوطه‌ای بزرگ احتمالاً نیاز به دستگاه‌های خودپردازی که بتوانند نیاز کاربران را پاسخ‌گو باشند وجود دارد، اما با پایان‌یافتن نمایشگاه دیگر نیازی به آن‌ها نیست و درنتیجه به مکانی دیگر، که وجود آن‌ها ضرورت بیشتری دارد، انتقال داده می‌شوند. این مزیت، یعنی امکان جابه‌جاکردن کانکس‌های بانکی برای استفاده‌ی بهینه از آن‌ها، باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در وقت کاربران و همچنین کاهش هزینه‌های بانک‌ها، با جلوگیری از تعبیه‌ی دستگاه‌های ثابت خودپرداز در اماکنی که صرفه‌ی اقتصادی ندارد، می‌شود.

***************

کانکس‌های خودپرداز علاوه بر سیستم‌های امنیتی و پنل‌های کاربری می‌توانند دارای امکانات دیگری مانند نورپردازی، سیستم اطفای حریق، درب‌ها اتوماتیک، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و … نیز باشند.


مشخصات کانکس خودپرداز

کانکس‌های خودپرداز، از هر نوعی که باشند، نیاز به مکانی برای قرارگرفتن کامپیوترها و صندوق‌ها با حداکثر امنیت دارند. مکان مخصوص این تجهیزات باید به‌صورتی باشد که متصدی شارژ صندوق بتواند به‌راحتی و بدون به‌خطرافتادن امنیت تجهیزات به آن وارد و از آن خارج شود. تجهیزات کامپیوتری کانکس خودپرداز در بسیاری از موارد نیاز به سیستمی دارند که قطعات آن‌ها را خنک نگاه دارد و درنظرگرفتن چنین سیستمی نیز یکی از نکات مهم در طراحی و ساخت بسیاری از کانکس‌های خودپرداز است. بدنه‌‌ی کانکس خودپرداز باید در برابر حرارت، ضربه و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد و این به‌ویژه در مناطقی با شرایط آب‌وهوایی خاص، مانند شهرهای پرباران، از ضرورت بیشتری برخوردار است. محل قرارگرفتن کانکس نیز از جمله فاکتورهایی ست که بر مشخصات آن تأثیرگذار است و بایستی پیش از اقدام به طراحی و ساخت کانکس مورد توجه قرار گیرد.

مشخصات انواع کانکس خودپرداز میاک کانتین

انواع کانکس خودپرداز طراحی و تولیدشده توسط گروه صنعتی میاک علاوه بر داشتن استانداردهای لازم برای تأمین امنیت کانکس و اطمینان از کیفیت آن، واجد ویژگی‌هایی هستند که مشتریان پیش از سفارش ساخت کانکس آن‌ها را با کارشناسان ما در میان می‌گذارند. ما کانکس‌های خودپرداز را با توجه به شکل ظاهری، ابعاد، کاربری و دیگر فاکتورهای حائز اهمیت از سوی مشتریان طراحی و اجرا می‌کنیم و در ساخت محصولات خود از بهترین مواد اولیه استفاده کرده و از باتجربه‌ترین و ماهرترین نیروی کار کمک می‌گیریم.

دیواره‌های خارجی کانکس‌های خودپرداز میاک عموماً کامپوزیت هستند و درنتیجه از ویژگی‌هایی مانند وزن کم، قابلیت شست‌وشوی آسان، شکل‌پذیری، تنوع طرح و رنگ، مقاومت در برابر زلزله و حریق، مقاومت در برابر رطوبت، هزینه‌ی نصب پایین‌تر، سازگاری با بیشتر شرایط آب‌وهوایی، زیبایی و … برخوردار اند. استفاده از کامپوزیت برای ساخت نمای کانکس‌های بانکی این امکان را فراهم ساخته تا طراحان ما بتوانند کانکس‌های خودپرداز را مشابه با طرح رسمی بانک‌های مختلف و دقیقاً مطابق سفارش آن‌ها طراحی و اجرا کنند.

برای عایق کردن دیوار کانکس‌های خودپرداز در برابر حرارت و صدا از پلاستوفوم یا پلی‌استر استفاده می‌شود و دیوارپوش‌ها نیز عموماً PVC چاپ‌دار هستند. در ساخت سقف انواع کانکس بانکی میاک از ورق‌های گالوانیزه با ایزوگام استفاده می‌شود و کف‌پوش‌ها نیز سرامیکی هستند.

کانکس خودپرداز

ساخت کانکس خودپرداز یا کانکس عابر بانک

همان‌طور که گفته شد کانکس‌های خودپرداز طراحی و اجراشده توسط گروه صنعتی میاک با استفاده از تخصص و تجربه‌ی تیمی از کارشناسان در زمینه‌های مختلف و همچنین با استفاده از بهترین متریال تولید می‌شوند. دقت و ظرافت در اجرای پروژه، طراحی داخلی تخصصی، استفاده از ایده‌های خلاقانه و استقبال از نظرات مشتریان از مهم‌ترین نکات قابل توجه در پروسه‌ی انجام پروژه‌های مختلف توسط گروه صنعتی میاک کانتین هستند. گروه صنعتی میاک کانتین کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت محصولات خود را تضمین می‌کند و تمامی کانکس‌های بانکی خودپرداز میاک کانتین دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

قیمت کانکس خودپرداز یا قیمت کانکس عابر بانک

فاکتورهای مختلفی بر بهای تمام شده‌ی کانکس‌های خودپرداز و درنتیجه بر قیمت فروش آن‌ها تأثیرگذار هستند. مواد اولیه‌ی استفاده شده در ساخت کانکس، ابعاد، طراحی، پلان، نحوه‌ی نصب و اجرا از جمله فاکتورهایی هستند که به‌طور مستقیم بر قیمت‌های انواع کانکس خودپرداز اثر می‌گذارند. گذشته از این بدیهی ست که نوسانات قیمت نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت محصولات ما خواهد داشت و به همین سبب تعیین یک قیمت مشخص و دقیق برای انواع کانکس خودپرداز ممکن نیست. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت کانکس مورد نظر خود با استفاده از شماره‌تلفن موجود در همین صفحه با ما تماس بگیرید و علاوه بر کسب اطلاع از جزئیات قیمت‌ها، از مشاوره‌ی تخصصی همکاران ما برای خرید و سفارش کانکس خودپرداز نیز بهره‌مند شوید.

خرید کانکس خودپرداز یا کانکس عابر بانک

گروه صنعتی میاک کانتین آماده‌ی دریافت سفارش‌های شما عزیزان برای طراحی پلان، ساخت و اجاره‌ی انواع کانکس خودپرداز از تمامی شهرهای ایران و حتی از بسیاری از کشورهای خارجی است. شما می‌توانید پیش از اقدام به سفارش محصول مورد نظر خود از مشاوره‌ی تخصصی کارشناسان ما برای انتخاب بهترین پلان، مواد اولیه و … استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره‌تلفن‌های درج شده در این وب‌سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

1 thought on “آشنایی با امکانات و قیمت کانکس خودپرداز”

دیدگاه‌تان را بنویسید: