کانکس اداری – آشنایی با قیمت و امکانات آن

کانکس اداری – آشنایی با قیمت و امکانات آن

کانکس اداری و دفتری اغلب در نمایشگاه ها، کارخانه ها و پروژه هایی در حال ساخت و اجرا پیاده سازی می گردد که قابلیت اجرای ساخت بنا بدیل متعدد امکان پذیر نمی باشد، و از طرفی بدلیل پرتابل بودن و جابجائی آن برای نمایشگاها و پروژههای بعدی اینگونه کانکس های شرکت صنعتی میاک میاک کانتین خیلی سریع و بدون اتلاف وقت اجرا شده و از لحاظ ظاهر بسیار شیک و مدرن می باشند و باتوجه به نوع کاربری آن می تواند دیزاین و رنگ آمیزی گردد.

کانکس های اداری و دفتری در پروژه های ساختمانی و عمرانی و کارخانه ها که نیاز به استقرار تیم کارشناسی و مهندسی دارد ساخته شده برای تیم نظارت بر عملکردکارگاه مقیم پروژه جهت نظارت بر اجرای صحیح کار و کنترل مسائل فنی پروژه مستقر میگردد. یکی دیگر از کاربرد های کانکس های اداری ساخت کانکس مدیریتی مجموعه کارگاهی و یا ادارات و کارخانجات می باشد.

کانکس های اداری و دفتری

در عمده پروژه ها و کارخانه ها با توجه به نیاز آنها طوری ساخته شده که از لحاظ جایگاه سازمانی مناسب و برازنده تیم ارشد کارخانه و کارگاه باشد، اینگونه کانکس ها از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده واز لحاظ زمانی نیز در زمان بسیار صرفه جویی شده و از لحاظ متریال بسیار مقاوتی بالایی را دارند.کانکس اداری و دفتری گروه صنعتی میاک جهت برآورده سازی الزامات مشتری با طراحی های متفاوت و استفاده از متریال درجه یک با طرح نمای سایدینگ، گالوانیزه، کامپوزیت، ساندویچ پانل و در بعضی مواقع دو نوع از اینها با یکدیگر ترکیب شده است. البته قابل ذکر است کامپوزیت خود به تنهائی از نظر شکل و رنگ خیلی متنوع بوده و بخاطر زیبایی ظاهری در اینگونه کانکس ها از طرف خریداران سهم بسزائی را ایفا میکند.

کانکس های اداری و دفتری با کلیه امکانات، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و محل استراحت پرسنل البته با توجه به نیاز مجموعه سفارش دهنده و همچنین مبلغ درخواستی کارفرما در کف پوش، دیوار پوش، نورپردازی، لوله کشی، برق کشی با ابعاد مختلف و سایزهای روتین 240×600 سانتی و 240×800 سانتی، سایزهای سفارشی و کانکس با ابعاد بزرگ تر ساخته شده و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد.


انواع کانکس اداری

کاربری اداری دارای تنوع محصول زیادی بوده چرا که استفاده هایی که از آن می شود این را طلب می کند که ویژگی های خاصی در هرکدام گنجانده شده باشد. بطور مثال برخی از آن به عنوان دفتر فروش یا اتاق جلسات و یا حتی اتاق میهمانان ویژه استفاده کرده و برخی دیگر فقط به عنوان یک کانکس اداری مستقر در کارگاه ساختمانی برای انجام امور اداری و مالی مورد استفاده قرار داده میشود کارگاه مورد استفاده قرار می دهند. از این رو انتظارات این مجموعه ها و نوع استفاده آنها با یکدیگر متفاوت بوده و باعث ایجاد تنوع محصول در این شاخه گردیده.در مجموع می توان کانکس اداری را به دو دسته کلی تقسیم کرد که هر کدام در جایگاه خود کاربرد دارند.در ادامه هرکدام را با ویژگی های منحصر بفرد خود بصورت مختصر آورده ایم.

کانکس اداری لوکس :

از این سازه به عنوان دفاتر مدیریتی یا اتاق انتظار ارباب رجوع، اتاق ملاقات و جلسات مهم و گاها نمایشگاه محصولات یک مجموعه استفاده می کنند که دارای ظاهری شیک و  زیبا بوده و از آن با نام کانکس لوکس اداری نیز یاد می شود.استفاده از متریال لوکس در بدنه خارجی و فضای داخلی این سازه باعث می گردد تا یک دفتر کار شیک و مجهزی را به وسیله آن ایجاد کنیم اما از طرفی قیمت این سازه بخاطر استفاده از متریال لوکس و با کیفیت کمی بالا تر از نوع ساده می باشد.کانکس های لوکس اداری و مدیریتی در تیپ بندی کارهای میاک بعنوان تیپ اسپیشیال نام گذاری میگردد.

کانکس اداری ساده :

در این نوع  برعکس نمونه قبلی که اهمیت زیادی به زیبایی و نمای خارجی سازه داده می شد ، کاربری و اقتصادی بودن در درجه اهمیت اول قرار دارد و بنا به نوع نیاز ممکن است از نوع ساندویچ پانل ، کانکس کارگاهی ، سایدینگ ، دو طبقه ، پلان باز با پارتیشن های تفکیک کننده و یا هر نوع خصوصیت دیگری باشد که تعداد کارمندان و نحوه فعالیت آنها مشخص کننده این خصوصیات می باشد و در ساخت آن محدودیتی از این نظر وجود ندارد.و در تیپ بندی کارهای میاک کانتین بعنوان تیپ اکسلنت نام برده میشود.


داخل کانکس اداری

فضای داخلی کانکس اداری باید به گونه ای باشد که رفت و آمد کارمندان تداخلی در عملکرد یکدیگر ایجاد نکرده و همچنین بخش های مختلف که دارای روابط کاری وابسته ای در فضای داخل کانکس اداری می باشند به یکدیگر نزدیک و اگر در سازه های مجزا هستند نیز حدالمقدور دفاتر آنها در مجاورت یکدیگر قرار داشته باشد. نکته بعدی در ارتباط با داخل کانکس اداری میزان نور گیری مورد نیاز و یا روشنایی به وسیله چراغ ها می باشد که باید تامین کننده روشنایی مورد نیاز جهت انجام امور و مکاتبات اداری باشد.

شایان ذکر می باشد جدا از سایز های روتین کانکس های اداری در خیلی از موارد که میزان کاربردی در حد وسیعتری انجام میشود بناچار کانکس هایی با ابعاد بزرگ تر به صورت اجرا در محل بصورت چند قل ساخته در کارخانه مونتاژ در محل پروژه با پارتیشن بندی های سفارشی همچون پارتیشن بندی چوبی یا آلومینیومی و یا از نوع خودسازه با توجه به میزان نیاز دوایر اداری تقسیم بندی میگردد.


مشخصات کانکس اداری

کانکس اداری باید دارای شرایط و امکاناتی منحصر بوده تا با بقیه کانکس ها متفاوت و جوابگوی نیاز کاربر باشد. از جمله مهمترین آنها به این قرار است درب آن باید در ابعادی باشد که جوابگوی رفت و آمد زیاد و برای بردن میز و صندلی های اداری به داخل آن باشد.همچنین محل قرار گیری درب کانکس اداری بهتر است در جایی باشد که بتوان فضای انتظاری برای مراجعه کننده در نظر گرفت و رفت و آمد ها مزاحمتی برای کارمندان ایجاد نکند.

پیشنهاد مشاورین میاک کانتین به خریداران اینگونه کانکس ها این است که 1و5 عرض کانکس ها را به عرض 2/40 به 3 سانتی متر افزایش داده تا فضای مفید بیشتری در اختیار داشته باشند. از درب ضد سرقت یا درب های چوبی آپارتمانهای سیکل برای درب ورودی اصلی و دربهای اداری از دربهای ملامینه بهره جویند.

کف سازی سازه

کف سازه باید از نظر قیدبندی و تیرریزی کاملا قرص و محکم بوده و در هنگام رفت و آمد های زیاد دچار لرزه نگردد،برای اینکه اتفاق نیفتد یا به حداقل برسد پیشنهاد میکنیم شاسی آن بصورت دورکلاف از تیر آهن نمره 14 بوده و همچنین تیر آهن هایی از وسط شاسی به کلاف دور متصل شوند و فاصله و تیرریزی قیدهای کف به 25 سانتی متر برسد تا لرزه وسط کف کانکس اداری را بگیرند.بهتر است برای کف سازه از تخته کف ضد آب با کفپوش طرح پارکت و یا از سرامیک با ملات ماسه سیمان استفاده شود تا هم نظافت و شستشوی کف سهولت یابد و هم در هنگام رفت و آمد های زیاد دچار فرسودگی نگردد.

تیپ بندی سازه

ارتفاع دیواره ها در تیپ بندی اکسلنت ها و اسپیشیال در واقع فاصله کف تا زیر سقف از داخل سازه اگر کانکس اداری با سقف شیب دار است در کوتاه ترین جا 2.30 متر و در بلند ترین جا 2.50 مناسب می باشد چنانچه دو شیب باشد دیوارهها 220 و تاج وسط250 و اگر سفارش دهنده درخواست ارتفاع بیشتری باشد با توجه به نوع ثابت و متحرک سازهها مشاورین بهترین گزینه را برای آنها پیشنهاد می نمایند چون ارتفاع در سازههای متحرک و پرتابل محدودیت داشته و از نظر پلیس راهور به مشکل نخورند.

ابعاد و محل پنجره ها باید طوری باشد تا تامین کننده نور فضای داخلی بوده و در هنگام طراحی آن باید به این نکته که محل قرار گیری میز و تجهیزات اداری و همینطور محل نشستن مراجعین توجه کرد تا با محل قرار گیری پنجره ها تداخل نداشته و براحتی بتوان پنجره ها را باز و بسته کرد تا هوای درون سازه را تهویه کند.پیشنهاد می شود برای جلو گیری از اتلاف انرژی و ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل فضا از پنجره های دو جداره استفاده شود.

فضا های فرعی مانند آبدار خانه و سرویس بهداشتی ، اتاق تکثیر و کپی ، صندوق و خیلی فضا های دیگر که نیاز یک فضای اداری است را میتوان در کانکس اداری گنجاند که بستگی به کاربری و نیاز خریدار دارد.


ابعاد کانکس اداری

دارای ابعاد خاصی نیست و شما در تولید آن محدودیتی ندارید ، اگر ابعاد آن از ابعاد استاندارد حمل در جاده ها بیشتر باشد میتوان بصورت دو یا چند تکه اجرا و سپس در محل به یکدیگر متصل نمود و راهکار بعدی اگر شرایط حمل به محل نباشد ساخت کانکس اداری در محل می باشد.اما بطور معمول و استاندارد ابعاد 240*12 بدون محدودیت حمل و تا حداکثر 250*12 با ارتفاع 3 متر با مجوز حمل بار ترافیکی می باشد البته در برخی موارد نیز ابعاد بسیار کوچکتر و در حدود 3*6 نیز جوابگوی نیاز خریدار بوده و نیازی به حداکثر ابعاد نیست.


قیمت کانکس اداری

گونه های مختلف سازه و همچنین تنوع بالا در مصالح مصرفی باعث می گردد تا قیمت تمام شده کانکس های اداری با یکدیگر تفاوت داشته ونتوان تا مشخص شدن نوع سازه ، ابعاد ، امکانات و شرایط ساخت قیمت دقیقی از آن بدست اورد. به همین خاطر معمولا براورد هزینه ها پس از تعین مشخصات فنی سازه صورت می گیرد و نمی توان قیمت کلی بر اساس متر مربع یا هر دستگاه در نظر گرفت. برای کسب اطلاع بیشتر از انواع آنها و قیمت هر کدام می توانید صفحه قیمت کانکس 12 متری را مطالعه فرمائید.


قیمت کانکس اداری دست دوم

یکی از راهکار های مورد استفاده در زمانی که خیلی مشخصات فنی یا ظاهر اختصاصی مدنظر نداریم برای کاهش هزینه ها این است که به سراغ کانکس اداری دست دوم برویم ، این کار گاها باعث صرفه اقتصادی می شود بشرط آنکه بتوان خرید درستی انجام داد چرا که در برخی موارد نیز پس از خرید آن نیاز به تعمیر و باز سازی هایی دارد که در مجموع قیمت آن از نوع فابریکی کانکس اداری نیز بیشتر می شود.معمولا استفاده از کانکس اداری دست دوم برای کاربرد های موقتی مانند کارگاه های ساختمانی مناسب بوده اما برای دفاتر اداری شرکتی یا سازمانی توصیه نمی شود.


خرید کانکس اداری

برای خرید کانکس اداری هم می توانید از نوع سازه های تیپ که مطابق نیاز شماست انتخاب نموده و یا در صورتی که طرح خاصی را مدنظر دارید سفارش ساخت بصورت اختصاصی مطابق با ابعاد و ظاهر مورد نیاز خود را بدهید. در مورد اول معمولا بلافاصله پس از خریداری می توانید محصول مورد نظر خود را از کارخانه دریافت و منتقل کرده اما در مورد ساخت سفارشی کانکس اداری می بایست مدت زمانی را تا آماده سازی آن صبر کنید. از لحاظ قیمت نیز نوع اختصاصی بنا به شرایط و نوع درخواست شما درصدی بالاتر خواهد بود.


پاسخ به سوالات متداول درباره کانکس اداری

آیا میتوان سازه را بصورت دو طبقه اجرا نمود؟

بله.نه تنها کانکس اداری و بلکه کلیه محصولات تولید شده در گروه صنعتی میاک کانتین بصورت دو یا سه طبقه قابل ساخت و اجرا می باشد.کانکس اداری دو طبقه نیز می توان اجرا نمود و در طبقه پائین فضای پارکینگ یا فضای پرسنل اداری و در طبقه بالا اتاق جلسات و مدیر عامل یا بخش حسابداری را گنجاند و همینطور می توان برای طبقه بالایی تراس نیز در نظر گرفت.سابقا نمونه های زیادی با این اشکال تولید شده است. ساخت کانکس های طبقاتی به شما این امکان را می دهد بعدا با هزینه ای جداگانه طبقه بالا رو توسط تجهیزات حمل و نقل کانکس جابه جا نموده و فضای کار خود را تغییر دهید.

کانکس اداری پیش ساخته چیست ؟

کانکس اداری در کل سازه ای پیش ساخته می باشد که پس از تولید آن در کارخانه به محل حمل شده و در مواردی که امکان حمل نباشد مانند مواقعی که سازه بر روی پشت بام یک ساختمان مرتفع قرار می گیرد با روش اجرا در محل با قطعات پیش ساخته تولید می گردد و با نام های کانکس اداری پیش ساخته ، دفتری یا مدیریتی از آن یاد می شود.

در خیلی از نهادها و سازمانهای خصوصی گاها بخاطر سختگیری زیاد ساخت بنا جهت اضافی کردن اتاقهای بیشتر یا طبقات بیشتر بروی ساختمانهای موجود از اشکوب های اضافی که ساخت آن در تخصص گروه میاک کانتین می باشد بهره مند شده و با مشاوره گرفتن از نیروهای متخصص که با چه نوع متریالی با چه مقدار بار میشود بروی بنا ی موجود از چه نوع سازه ای را  ایجاد نمود استفاده کرد.و با محاسبات دقیق کار ساخت اشکوب اضافی را انجام میدهند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: