کانکس های آشپزخانه متحرک باید دارای چه قابلیت هایی باشند؟

کانکس های آشپزخانه متحرک باید دارای چه قابلیت هایی باشند؟

کانکس های آشپزخانه معمولا دارای دو محور هستند. کانکس های آشپزخانه به صورت های مختلف ساخته می شوند. برای سفارش کانکس های آشپزخانه ابتدا نوع متریال مورد استفاده و میزان بودجه مشخص می شود. کانکس های آشپزخانه معمولا در مدت زمان خاصی آماده بهره برداری می باشد. کانکس های آشپزخانه اغلب به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد. نوع متحرک آنها دارای کف سرامیک، پنجره های هیدرولیکی از جنس سازه بدنه است. با هر شرایطی قابل استفاده است و به سادگی شستشو می شوند.

جنس کانکس های آشپزخانه

کانکس ها معمولا دو صورت ثابت و متحرک دارند. کانکس هایی که به عنوان آشپزخانه متحرک در نظر گرفته می شوند اغلب برای ارائه خدمات به مسافران در مکان های پرتردد استفاده می شود. این کانکس ها مناسب ارائه خدمات توریستی و گردشگری می باشد. لذا جنس این نوع کانکس ها باید به گونه ای باشد که در شرایط محیطی مختلف به خوبی کارایی داشته باشد. کانکس های متحرک آشپزخانه دارای چرخ هایی هستند که امکان حمل و نقل آنها را فراهم می کند.

کانکس های متحرک دارای محور فنر هستند تا در حین حرکت ضربه وارد نشود. جنس کانکس های متحرک آشپزخانه اغلب از ساندویچ پانل ها هستند. استفاده از ساندویچ پانل سبب می شود دمای محیط داخلی کانکس به خوبی حفظ شود و غذاهای گرم سرد نشوند. قطر این ساندویچ پانل ها حداکثر به 8 سانتی متر می رسد. در این کانکس ها سازه هایی از جنس بدنه به صورت هیدرولیکی به کمک جک بالا نگه داشته می شود تا توزیع غذا به سادگی انجام شود و حکم پنجره را داشته باشد. نکته جالب این است که در این کانکس ها از پنجره های شیشه ای کمتر استفاده می شود.

کانکس های آشپزخانه

قابلیت کانکس های آشپزخانه

کانکس های آشپزخانه قابلیت های ویژه ای دارند و امکان قرار دادن وسایل گرمایشی مانند گاز، قهوه ساز و چرخ گوشت صنعتی، فن های تهویه، یخچال صنعتی، آبگرمکن وجود دارد. کانکس های متحرک آشپزخانه معمولا به صورت دو محور که دارای چرخ هستند بازسازی می شوند. کف برخی از این نوع کانکس ها دارای سرامیک است. به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت شستشو داشته باشند. برخی از این کانکس ها به گونه ای طراحی می شوند که شبیه کافی شاپ یا رستوران خاص به نظر می رسند. کانکس های آشپزخانه را می توان به صورت یک آشپزخانه واقعی و مجهز ساخت. بنابراین اقدامات لازم مانند قرار دادن اجاق گاز، یخچال و غیره ضروری تلقی می شود. برای تزیین پنجره های این کانکس ها می توان از نقاشی ها و برچسب های مخصوص استفاده کرد. چیدمان در این  آشپزخانه های سیار مهم تلقی می شود.

حمل و نقل کانکس های آشپزخانه

کانکس های متحرک آشپزخانه اغلب با استفاده از یک مالبند به خودرو متصل می شوند و می تواند به سادگی جا به جا شود که اگر بتواند با حداقل سرعت 35 کیلومتر در ساعت جا به جا شود امکان ریختن غذاها وجود ندارد. کانکس ها به صورت استوار در جای مربوطه قرار می گیرند و با کمترین ضربه قابل جابجایی نیستند.

ویژگی های کانکس های متحرک

کانکس های متحرک آشپزخانه دارای ویژگی های زیر هستند:

– دو محور چرخدار

– قابلیت حفاظت از دمای داخل

– قابلیت شستشوی ساده

– نگهداری امن تجهیزات مربوط به آشپزخانه

– سازگاری با شرایط محیطی مختلف

کانکس های آشپزخانه

مزایای کانکس متحرک آشپزخانه

با توجه به اینکه کانکس های متحرک آشپزخانه نسبت به نوع ثابت آن دارای ویژگی های خاصی هستند مزایای بیشتری در اختیار قرار می دهند که موجب آسانتر شدن کارها می شود. مهمترین مزایای کانکس متحرک وجود محور چرخ آن است. با استفاده از چرخ ها قابلیت جابجایی دارد و به سادگی می توان جهت ارائه خدمات  به مناطق مختلف رفت. این کانکس ها با شرایط محیطی مختلف سازگار هستند.

کانکس متحرک هزینه مناسبی دارد و می بایست دارای فضای مناسب حداقل 18 متر باشد تا بتواند به راحتی تجهیزات را در خود نگهداری کند. برخی از کانکس های آماده به ابعاد 3*2 هستند که از فضای محدود تری برخوردار هستند. این کانکس ها توانسته اند مجوز وزارت بهداشت را دریافت نمایند. برای استعلام هزینه خرید کانکس های متحرک آشپزخانه می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت اقدام کنید.

دکوراسیون و رنگ آمیزی این کانکس ها بسیار اهمیت دارد. برای اینکه مشخص شود کانکس های آشپزخانه هستند از رنگ آمیزی و کاراکترهای مخصوص خوراک و پذیرایی استفاده می شود. برخی از این کانکس ها دارای پنجره های شیشه ای هستند. چرخ هایی که برای این کانکس ها در نظر گرفته می شود چرخ های قدرتمند نظیر چرخ ماشین پژو است.

کانکس های آشپزخانه

دیدگاه‌تان را بنویسید: