بررسی انواع کانتینر و کاربرد آنها

بررسی انواع کانتینر و کاربرد آنها

در بررسی انواع کانتینر باید گفت: کانتینر ها با توجه به ویژگی ها و کاربرد هایی که دارند به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و یکی از پرکاربرد ترین اقلام صنعتی به شمار می روند. برخی از کانتینر ها امروزه برای مصارف ویلایی و فروشگاهی نیز مورد توجه قرار گرفته اند و این امر نشان دهنده کیفیت و کارایی بسیار این کانتینر ها می باشد.

انواع کانتینر

انواع کانتینر

کانتینر ها از جمله اقلام پر کاربرد در صنایع می باشند و این کانتینر ها استفاده متفاوتی با یکدیگر دارند و به همین دلیل می توان آنها را از جنبه های مختلف از یکدیگر تفکیک نمود. توجه داشته باشید که کانتینر ها در ابتدا برای حمل بار در گمرک مورد استفاده قرار می گیرند و پس از اینکه بار آنها خالی شد در مصارف مختلفی بکار گرفته می شوند. هر یک از کانتینر ها به دلیل ویژگی هایی که دارند کاربرد های مختلفی می توانند داشته باشند. برخی از کانتینر ها کوچک و برخی از آنها بزرگ هستند و بی شک کانتینر های بزرگ کاربرد های بیشتری نیز خواهند داشت. این کانتینر ها با استفاده از بهترین مواد ساخته شده اند و به همین دلیل امکان استفاده از آنها به صورت بلند مدت وجود خواهد داشت. از جمله مهمترین انواع کانتینر ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         کانتینر های مخصوص کالای خشک

–         کانتینر های عایق بندی شده

–         کانتینر حرارتی

–         کانتینر رو باز

–         کانتینر پهلو باز

–         کانتینرهای رو و پهلو باز

–         کانتینر های با مخزن

–         کانتینر های یخچالدار که سیستم خنک کننده خواهند داشت.

–         کانتینر های تهویه دار

–         کانتینر های مخصوص برای حمل گاز های فشرده

–         کانتینر تاشو

انواع کانتینر

کانتینر کالای خشک و روباز

کانتینر های روباز و کالای خشک یک نوع کاربرد دارند و هر دو آنها برای حمل کالاهای خشک مورد استفاده قرار می گیرند با این تفاوت که کاربرد کانتینر کالای خشک برای حمل کالاهای با بسته بندی مشخص بوده و کانتینر های روباز برای حمل بار بدون بسته بندی استفاده می شوند. توجه داشته باشید که کانتینر کالای خشک را می توان پرکاربرد ترین انواع کانتینر ها دانست و ساختاری بسیار مستحکم داشته و می تواند سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد.

توجه داشته باشید که این کانتینر ها به صورت کاملا بسته ارائه شده اند و به راحتی در مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کانتینر های روباز نیز کاربرد های مختلفی خواهند داشت چرا که کانتینر های کالای خشک به دلیل بسته بودن تمامی جهات برای کالاهای باز کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و نمی توان به صورت فله ای به آن بار زد و به همین دلیل این نوع بار ها معمولا به کانتینر های روباز زده می شوند.

انواع کانتینر

کانتینر یخچال دار

یکی از مهمترین انواع کانتینر را می توان کانتینر های یخچال دارد دانست و این کانتینر ها مانند اسمشان دارای یخچال هستند و این یخچال به وسیله گاز دمای داخل کانتینر را خنک نگه می دارد. این کانتینر ها به دلیل اینکه دمای داخلی خنکی دارند برای نگهداری موادی استفاده می شوند که امکان فاسد شدن در آنها وجود خواهد داشت و البته تمامی این کانتینر ها به وسیله گازهای سرد کننده خنک نمی شوند و شاهد مدل های مختلفی از این کانتینر ها هستیم. مایع خنک کننده یکی دیگر از راه های خنک نگه داشتن داخل کانتینر می باشد اما به دلیل اینکه از جمله روش های گران است کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

انواع کانتینر

کانتینر عایق بندی شده و تهویه دار از انواع کانتینر

توجه داشته باشید که یکی از مهمترین انواع کانتینر ها را می توان کانتینر های عایق بندی شده دانست چرا که این نوع کانتینر ها به گونه ای ساخته شده اند که امکان ورود هوا به داخل آن وجود نخواهد داشت و از این رو از آنها برای نگهداری کالا های خنک استفاده می شود. از جمله این مواد می توان به یخ، بستنی، گوشت یخ زده، دارو و… اشاره کرد. کانتینر های تهویه دار نیز از جمله مشهورترین انواع کانتینر ها هستند که این نوع کانتینر ها برای نگهداری اجناسی استفاده می شوند که برای فاسد نشدن نیاز به تهویه دارند و از جمله این اقلام می توان به لوبیا و قهوه اشاره کرد.

کانتینر پهلو باز، رو و پهلو باز

کانتینر پهلو باز همانطور که از نام آن پیداست یکی از انواع کانتینر است که یک پهلو آن درب می باشد و این نوع کانتینر ها مزیت های بسیاری خواهند داشت و در مصارف مختلفی مورد توجه قرار گرفته اند. امکان زدن حداکثر بار به این کانتینر ها وجود داشته و بارگیری بسیار ساده خواهد بود. کانتینر های رو و پهلو باز نیز کاربرد های خاص خود را خواهند داشت و این کانتینر ها یک پهلو و یک سقف باز دارند.

انواع کانتینر میاک کانتین

کانتینر های 40 فوت

کانتینر های 20 فوت

کانتینر های 40 فوت با ارتفاع بلند

کانتینر های سفارشی

کانتینر های فروشگاهی

کانتینر های آموزشگاهی

کانتینر های بیمارستانی

کانتینر های خوابگاهی

دیدگاه‌تان را بنویسید: