آشنایی با مشخصات کانکس ساندویچ پانل شرکت میاک

آشنایی با مشخصات کانکس ساندویچ پانل شرکت میاک

مشخصات کانکس ساندویچ پانل

مشخصات فنی و عمومی کانکس های ساندویچ پانل شرکت میاک کانتین به شرح زیر می باشد که وزن سبک و یا سنگین و یا ترکیبی از هردو بستگی به مقاومت سازه و سلیقه مشتری داشته که هر کدام هزینه مربوط به خود را خواهد داشت:

1)شاسی کف:

با توجه به ابعاد کار سایز تیرآهن انتخاب می گردد در کانکس های با سایز حداکثر 6 تا 8 متر از تیرآهن های نمره 14 و در کانکس های با ابعاد حداکثر 10 مترمربع ازتیرآهن های نمره 16 استفاده می گردد و در کانکس های با سایز بیشتر از 10 مترمربع از تیرآهن های نمره 16 استفاده می گردد.

تیرآهن ها به چند طریق در زیر کانکس جا گذاری می گردند که مهمترین و معمول ترین مدل آنها مدل دور کلاف و مدل اسکی می باشد. که در مدل دورکلاف کاملا دور تا دور کار تیرآهن بکار می رود و سازه از مقاوت بسیار بالاتری برخوردار می گردد. در کانکس های سبک تر دو شاخه زیر کانکس کار گذاشته می شود که به مدل اسکی (SKI) مشهور می باشد. تیرآهن های خریداری شده در اکثر مواقع از شرکت معتبر ایرانی بنام ذوب آهن اصفهان در سایز های مختلف و با حجم بالا خریداری می گردند.

2)اسکلت :

در کانکس های ساندویچ پانلی میاک کانتین استـراکچر از پروفیل های با سایز متفاوت مانند 40*40، 60*40  و 80*40 سنـگین (5/15 کیـلوئی که در اکثر مواقع از شرکت صـادراتـی سـاوه) بـا ضخامـت 2 میـل و4 ردیـف پروفــیل کشی در کف با فواصل 20 الی 40 سانتی متری و در بدنه به هـمراه لچکـی و بادبنـد در شــاسی با جوش های ممتد در چـندیـن نقطـه با الکتـرود حـرفــه ای شرکت معروف ایرانی به فواصــلcm 5 با اجرای ضد زنـگ زینـکرومات به ضخامت 40 تا 80 میکـرون و مینیمم اندازه قید ها (cm 30) در پروفیل های کف برای استقامت بالاتر کف و جلوگیری از ایجاد صدا و لرزش کف را با جوش محکم و اتصالات پیچ و مهره ای وصل می نماییم.

3) درب و پنجره ها:

در اکثر موارد در کانکس های ساندویچ پانلی درب بیرونی از جنس U.P.V.C درجه یک و درب های داخلی از جنس H.D.F ترکیه ای با یراق آلات گارانتی شده و پنجره ها از جنـس U.P.V.Cدرجـه یـک به سایز77×150 با شیشه های دو جداره رفلکس رنگی مجهز به گاز آرگون و آبچکان بالای درب و پنجره ها جهت جلوگیری از نفوذ باران به داخل کانکس.

4)تخته کف : کف از جـنس تخته های ضد آب (واتر پروف) و چند لایی درجه یک و برند ایرانی و خارجی 16 میل درجـه یک .

5)کفپـوش :

انواع متفاوتی در کانکس های ساندویچ پانل میاک استفاده می گردد که پارکت طرح چوب پلاست پر تردد قابل شستشو (محصولی از P.V.C و پودر چوب مقاوم نسوز و نشکن ضد موریانه و ضد رطوبت ) درجه یک دراشکال مختلف. جهت عایق بندی قیر پاشی کف جهت مقاوم سـازی در مقـابل پوسیدگی ناشی از محیـط های صنعتـی و آب و هوای مرطوب و شرجی شمال و جنوب کشور توسط شرکت توصیه می گردد.

6)ورق بدنه خارجی و داخلی و سقف :

در کانکس های ساندویچ پانلی پوشش های خارجی، دیواری و سقفی از نوع ساندویچ پانل دو رو ورق آلوزینک با ضخامت های 4 الی 6 سانتی متر با ایزوگام فویل دار زرورقی و آب بندی درزهای اورلب سقف و برای شکیل نمودن این دیوار ها می توان از فایبرگلاس های دکوراتیو و ورق های الیافی آندولین استفاده کرد.

7) سیستم روشنایی :

یکی از اصول سلامت برای انسان استفاده از نور مناسب در فضا می باشد که شرکت میاک کانتین بـا نصب چراغ فلورسنت مشبک و کلیـد و پـریـز با معتبر ترین برند ایرانی و درجـه یک برای سیستم روکار برق و تلفن داخل داکتهای p.v.c مهتابی دوبـل ،چراغ تونلی برند معتبر درجه یک بالای درب ورودی و سیم کشی استـاندارد با کابـل 5/2*2 مارک معتبر در اکثر مواقع افشار مجهـز به کلیـد میناتـوری (فیـوز اصلـی) مورد تائید واحد تضمین و کنترل کیفیت و پریز کولر M.K و جعبه تقسیم سوکت خور ارت دار بالای درب ورودی تهیه می گردد.

8)عایق :

عایق مورد استفاده در کانکس های ساندویچ پانل متفاوت است هم از لحاظ ضخامت و هم از لحاظ دانسیته ( فشردگی عایق ) معمولا برای کانکس های ساندویچ پانل از جنس پلی اورتان تزریقی آگوستیک فشرده 4 سانتی ضد حریق با  دانسیته 40 مترمکعب سرما و گرما (این عایق ها به عایق های حرارتی و صوتی معروف می باشند).

9)هوک : در بالای سقف کانکس های میاک با 4 قلاب میلگردی جهت سهولت در بارگیری با قدرت تحمل بار به وزن 10 تن در ارتفاع و 4 قلاب در کف روی شاسی جهت مهار کانکس بر روی تریلی به لحاظ ثابت بودن بار در طول مسیر برای سالم رسیدن به مقصد کارفرما.

10) انواع پرچ : در کانکس های میاک تمامی اتصالات بدنه و سقف با استفاده از پرچ های سر پهن فولادی نمره 8 ، 18 ، 21  ، 25 ،35  (شرکت برند ایرانی) با فواصل 5 سانتیمتر و پرچ کردن کلیه درزهای کار با تسمه کشی و نبشی کانکس ها

11)رنگ: یکی از مهمترین ویژگی های شرکت صنعتی میاک استفاده از نقاش صنعتی در رنگ آمیزی و زیبائی کانکس های خود می باشد که این نقاش با بهترین ترکیب و تنوع رنگهای روغنی سریع خشک به ضخامت 60 الی 80 میکرون  طبق شرایط کار و سلیقه مشتری اعمال می گردد.

کانکس ساندویچ پانل

12) سرویس آبدارخانه :

آبدارخانه شامل (سینک ظرف شوئی و آبچکان، کابینت بالا و پائینM.D.F) به همراه لوله کشی  و شیرآلات درجه یک فن تهویه مارک خزر فن(اجاق گاز سه شعله رومیزی طبق سفارش بصورت آپشن)(بند12 فقط مختص کانکسهای دارای آبدارخانه می باشد نه کانکس سالنی و کانکس نگهبانی)

13) سرویس بهداشتی:

بدنه داخلی کانکس های ساندویچ پانلی میاک از  P.V.C سفید یا خودرنگ و کف کانکس های سـرویس دار و فضای راهرو در سرویس های چند چشمه ای با پروفیل شبکه بندی شده 40×40 و تعبیه تخته ایزوگام شده روی پروفیل ها ، سپس مرحله ریزش بتون آماده بر روی تخته به ضخامت cm 4 با ایجاد راویز بندی کلاف دار و نصب سرامیک درجه یک و آب بندی بین سرامیک ها با دوغ آب و مخلوطی از چسب ساروج و سیمان سفید و ایزوله لبه سرامیک ها با قرنیز و چسب ماستیک جهت جلوگیری از نفوذ آب به زیر دیواره ها و روشوئی  از نـوع چینـی به همراه (توالـت ایرانی یا فـرنگی)آئینه و متعلقات شامل (جاصابونی، جا حوله ای، جا مسواکی) با لوله کشیP.V.C پلیمری و شیرآلات درجـه یـک، فن تهویه مارک خزرفن ودریچه آلومینیومی30*30 جهت تهویه داخل سرویس و حمام شامل ( دوش و زیردوشی )

14)چرخدار کردن :

این کار یکی از تخصص های اصلی مهندسین شرکت میاک می باشد که به صورت تک محور یا دو محور با شاسی و مالبند گردون و 4 چرخ در اکثر مواقع پیکانی یا لندروری ساده یا فنردار.

15)دریچه :

در کانکس های ساندویچ پانلی میاک چند دریچه برای نصب کولر و بخاری و در بعضی مواقع هواکش آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام کار گذاشته و تعبیه می گردد.

16) متعلقات اضافی کانکس:

در کانکس های ساندویچ پانلی میاک می توان کپسول آتش نشانی ، پرده عمودی لوردراپه و جعبه کمک های اولیه و تختخواب و کمد و میز و صندلی و … به درخواست کارفرما و با هزینه جداگانه جاگذاری نمود.

 

انواع مختلفی می شود با کانکس های ساندویچ پانل ساخت به مانند کانکس های کارگاهی ویژه ، کانکس های مسکونی ، کانکس اداری ، کانکس های مخابراتی ، کانکس های خودپرداز ، کانکس های آزمایشگاهی ، کانکس های ویلایی ، کانکس های مدیریتی ، کانکس های خوابگاهی ویژه پروژه های عمرانی یا کارخانجات و مدارس، کانکس های مخابراتی و کانکس های ماینینیگ و …

5 thoughts on “آشنایی با مشخصات کانکس ساندویچ پانل شرکت میاک”

 1. درود و وقت بخیر
  ضمن عرض خسته نباشید
  لطفا و در صورت امکان نمای داخلی کانکس های آماده را نیز نمایان سازید و برش هایی از مقاطع مختلف
  با سپاس

  • با سلام و احترام
   خدمت آقای مهندس علیان نژاد
   لطفا در صورت امکان به شماره همراه 09126026386 در واتس آپ با یک پیام خودتان را معرفی نمایید تا کلیه عکس های داخلی که مدنظر شما می باشد را خدمتتان ارسال نماییم.

   با تشکر

دیدگاه‌تان را بنویسید: