متراژ کانکس ها به چه عواملی بستگی دارد

متراژ کانکس ها به چه عواملی بستگی دارد

کانکس ها امروزه به سادگی جای ساختمان  ها با مصالح سنتی را گرفته اند و هر فردی که برای چند هدف از کانکس ها به جای ساختمان های سنتی استفاده می نماید. از جمله مزایای کانکس این است که می توان متراژ کانکس ها را خود مشخص نموده و سفارش داد.

 متراژ کانکس ها به چه عواملی بستگی دارد

امروزه دیگر کانکس ها را فقط به عنوان یک مکان برای اتاقک نگهبانی و یا سازه ای برای استفاده ای محدود به کار نمی برند. کانکس ها در طرح و اندازه های بسیار مختلفی تولید و برای بسیاری از امور مورد استفاده قرار می دهند. بزرگترین مزیت استفاده از کانکس ها عدم دریافت مجوز ساخت است.

همچنین کانکس ها را می توان در یک مکان قرار داد و در صورت فروش زمین می توانید کانکس خود را به مکان دیگری منتقل و از آن استفاده مجدد نمایید. هر فرد بنا به درخواست خود می تواند کانکس با انواع متریال و با امکانات مختلف سفارش داده و بعد از مدت کوتاهی صاحب یک منزل مسکونی از جنس کانکس شود. متراژ کانکس ها نیز بسیار متفاوت است. هر فردی بنا به درخواست و نیاز خود و بسته به یک سری از موارد به سادگی متراژ کانکس مورد نظر خود را  به تولید کنندگان کانکس سفارش داده و بعد از مدتی این سازه ها  را دریافت می نماید.

چه عواملی بر متراژ کانکس ها تاثیر گذار است

کانکس ها در طرح ها و متریال های مختلف ساخته می شوند اما چند عامل مهم متراژ کانکس ها را معین می کند در این قسمت به ذکر این عوامل خواهیم پرداخت.

مقدار بودجه در نظر گرفته شده

هزینه ای که مشتری برای کانکس خود می نماید  یکی از تاثیرگذارترین عواملی است که مشخص می نماید کانکس از چه متریال و یا متراژ کانکس ها در چه اندازه ای باشد. با توجه به اینکه مقدار هزینه ای که فرد می نماید حتی امکانات رفاهی داخل کانکس را نیز تعیین می نماید بنابراین هزینه در انتخاب کانکس، متراژ کانکس ها و دارا بودن امکانات کانکس ها بسیار تاثیرگذار است.

مکان نصب کانکس

در صورتی که فضای قابل استفاده بنای نصب کانکس بزرگ باشد می توان متراژ کانکس را بیشتر در نظر گرفت اما در صورتی که فضای کمی در اختیار داشته باشید بنا به فضای مورد استفاده اندازه کانکس نیز کوچک می شود. در این میان هزینه یکی از مهمترین مسائلی است که متراژ کانکس ها را مشخص می نماید. زیرا در صورتی که شما فضای کافی برای نصب کانکس خود نداشته باشید اما علاقمند به داشتن کانکس با تمام امکانات و فضای بیشتر برای زندگی باشید می توانید کانکس دوبلکس را سفارش دهید. این نوع کانکس ها علاوه بر داشتن فضای کافی برای زندگی  دارای تمام امکانات رفاهی نیز هست.

متراژ کانکس ها

امکانات در کانکس ها به چه صورت است

با توجه به اینکه متراژ کانکس ها بنا به درخواست مشتری سفارش داده می شود. انواع امکانات موجود در این سازه ها نیز بنا بر درخواست مشتری می تواند در کانکس ها نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد. البته توجه نمایید که متراژ کانکس  بر دارا بودن امکانات رفاهی داخل آن تاثیرگذار است. اما معمولا بیشتر کانکس ها از بیشتر امکانات رفاهی تا حد معقولی برخوردار هستند. اما طراحی داخلی کانکس ها به گونه ای انجام می شود  که بتوان به سادگی تمام امکانات رفاهی را درون همان مقدار فضای متراژ کانکس ها جای داد.

امکانات رفاهی کانکس ها عبارتند از: سرویس بهداشتی و حمام،  فضای معینی برای آشپزخانه، دارا بودن یک یا دو اتاق خواب این تعداد بسته به متراژ کانکس ها قابل تغییر است، فضای نشیمن، سیستم اطفای حریق، سیستم روشنایی، انواع درب و پنجره ها مختلف و عایق بندی کامل حرارتی و صوتی از امکانات رفاهی در  داخل کانکس است.

ابعاد کانکس چه تاثیری بر قیمت کانکس دارد

ابعاد کانکس نیز می تواند قیمت کانکس را زیاد و یا کم  نماید. البته توجه نمایید که قیمت کانکس  ها بسته به نوع متریال و متراژ کانکس متفاوت است. هر فرد می توان کانکس با متریال ارزان تر اما متراژ بیشتر بخواهد و یا اینکه متریال کانکس برای افراد مهم باشد و  بیشتر هزینه خود را برای تعیین متریال صرف نمایند.

در صورتی که متراژ کانکس  پایین باشد می توان این سازه در کارخانه  به صورت تکه های مجزا تولید و در محل نصب شود. در صورتی که  اندازه کانکس بیشتر و در طبقات مختلف  سفارش داده شود  باید در محل ساخته و بر روی هم مونتاژ شوند. این کار باعث افزایش هزینه نیز می شود. در صورتی که مکان نصب کانکس نیز صعب العبور بوده و امکان ساخت این سازه در محل وجود نداشته باشد.  کانکس ها در قطعات مشخص تولید و در محل  بر روی هم نصب می شوند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: