اطلاعاتی درباره عایق حرارتی کانکس

اطلاعاتی درباره عایق حرارتی کانکس

عایق حرارتی کانکس از جمله عایق بندی هایی می باشد که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و تقاضای کاربران قرار گرفته است در این روش عایق بندی می توان از انتقال صدا و حرارت جلوگیری بعمل آورد و در نتیجه سازه ای با قابلیت های بسیار عالی با عایق بندی باکیفیت عرضه نمود.

عایق حرارتی کانکس

عایق بندی کانکس از جمله موضوعاتی می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده به گونه ای می توان گفت مهمترین نکات ساخت این سازه در عایق بندی آن خلاصه می شود. که در این خصوص می توان گفت روش های مختلفی برای عایق بندی کانکس ها وجود دارد که در این مقاله می خواهیم شما را با عایق بندی حرارتی آشنا کنیم. عایق بندی حرارتی و صوتی در کانکس ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد بخصوص که از این سازه ها در فضاهای باز استفاده می شود به منظور جلوگیری از هدر رفتن انرژی بایستی با دقت بسیار بالایی اجرا شود.

در عایق حرارتی کانکس از عایق پشم سنگ استفاده می شود که برای جلوگیری از ورود سرما در زمستان و از ورود گرما در تابستان مورد بهره برداری واقع می شود. در سال های اخیر مزیت و اهمیت استفاده از عایق حرارتی یا همان عایق پشم سنگ برای تمامی مجریان و تولید کنندگان کانکس ها روشن شده است که شاهد افزایش تقاضا و درخواست این عایق بندی در سراسر کشور می باشیم. در ادامه مقاله در خصوص اهمیت و مزیت استفاده از عایق حرارتی کانکس صحبت خواهیم کرد لطفا با ما همراه باشید.

اهمیت عایق حرارتی کانکس

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم با استفاده از عایق حرارتی کانکس یا عایق پشم سنگ در طراحی و ساخت کانکس ها می توان از نفوذ و خروج هوا جلوگیری بعمل آورد و این امر سبب می شود از خروج گرمای داخل کانکس در زمستان به بیرون و از ورود گرمای تابستانی به داخل کانکس جلوگیری شود. عایق پشم سنگ از پرتقاضاترین عایق حرارتی بوده و با توجه به کیفیت این محصول بسیار مورد استفاده واقع می شود.

عایق حرارتی که همزمان با عایق صوتی نیز همراه می باشد در عایق کاری صوتی کانکس ها کمک بیار شایانی می کند و به این منظور در درب و پنجره ها از عایق حرارتی استفاده می شود و این امر باعث عایق کاری پنجره ها و درب ها در مقابل دما و صدا می شود. برای عایق بندی انواع کانکس ها می توان روش های مختلفی چون روش تزریقی و یا عایق بندی پلی استایرن را انتخاب نمود که باید توجه داشته باشید هر یک از این روش ها ویژگی های خاصی را دارا بوده و باید با در نظر گرفتن قابلیت های هریک مورد انتخاب قرار داد.

کدام نوع کانکس ها برای عایق بندی حرارتی مناسب است؟

برای استفاده از عایق حرارتی کانکس بایستی در هنگام ساخت و طراحی این سازه از آن بهره مند و استفاده کرد برای البته استفاده از این نوع عایق بندی در سازه های پیش ساخته نیز مناسب و امکانپذیر خواهد بود و می توان نتیجه مناسبی را از عایق بندی حرارتی در کانکس های پیش ساخته بدست آورد. در عایق بندی حرارتی یک لایه دیگر عایق به شکل رول بر بدنه و سقف باز شده و ای امر در صداگیری و انتقال سرما یا گرما جلوگیری می کند سپس عایق پلی استایرن بین ستون ها و قیدهای بدنه و سقف کانکس اجرا می گردد نسوز بودن این عایق از مهمترین ویژگی های بی نظیر آن می باشد.

عایق بندی کانکس با فوم پلی اورتان به روش تزریق

یکی دیگر از روش های عایق بندی کانکس ها برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی روش تزریق می باشد این روش به دلیل فشردگی بیشتر و مرغوبیت نوع فوم استفاده شده از محبوب ترین روش ها برای عایق بندی به شمار می رود البته این روش برای سازه های پیش ساخته بسیار ایده آل بوده و در جدار ها پانل های استفاده شده در ساخت کانکس با تزریق فوم پلی اورتان با دستگاه های مخصوص می توان سازه را عایق بندی کرد و از این طریق سازه را در مقابل ورود و خروج هوا محافظت بعمل آورد.

عایق حرارتی کانکس

نکاتی در انتخاب عایق حرارتی مناسب برای کانکس

در عایق حرارتی کانکس ها بایستی یک سری نکات را مورد توجه قرار داده و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و درجه یک اقدام به اجرای عایق بندی سازه کرد. در نظر داشته باشید که برای دریافت نتیجه مناسب از عایق پشم سنگ باید این محصول را در کیفیت و قابلیت خوب تهیه و خریداری نمود چرا که امروزی برای کسب سود بیشتر این محصول را با استفاده از مواد اولیه نامرغوب تهیه و عرضه می کنند.

دیدگاه‌تان را بنویسید: