آموزش باز و بسته کردن درب های کانکس حمل و نقل

آموزش باز و بسته کردن درب های کانکس حمل و نقل

باز و بسته کردن درب های کانکس ممکن است برای افراد تازه کار که در این باره تجربه ندارند کاری سخت به نظر برسد اما با دانستن روش درست، باز و بسته کردن درب های کانکس حمل و نقل بسیار آسان و ساده خواهد بود. در واقع با آموزش باز و بسته کردن درب های کانکس حمل و نقل به راحتی و در زمانی کم مانند افراد حرفه ای می تواند درب های کانکس را باز و یا بسته کنید. در ادامه به بررسی آموزش باز و بسته کردن در های کانکس می پردازیم.

اهمیت آموزش باز و بسته کردن درب های کانکس یا کانتینر

در صورتی که ندانید روش صحیح باز و بسته کردن درب های کانکس یا کانتینر به چه صورتی می باشد علاوه بر این که این کار برای شما سخت و وقت گیر می شود ممکن است به خودتان نیز آسیب بزنید. در واقع وارد کردن نیروی زیاد و یا عجله کردن در باز و بسته کردن درب، ممکن است سبب ایجاد آسیب در دست، شانه و… شود. بنابراین بهتر است که روش صحیح این کار را آموزش ببینید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. در ادامه ی متن به بررسی این آموزش می پردازیم.

آموزش باز کردن در های کانکس حمل و نقل

برای باز کردن درب کانکس های حمل و نقل ابتدا باید دستگیره های درب کانکس را پیدا کرده و آن ها را به سمت بالا بچرخانید و بعد از آن که آن ها را چرخاندید به سمت خودتان بکشید و سپس هر دو دستگیره را با زاویه ی عمود بر کانکس حمل و نقل بکشید و به گونه ای که با یکدیگر موازی باشند قرار دهید. به این شکل شما می توانید در های کانکس را باز کنید. دقت داشته باشید که اگر بخواهید با زور و بدون رعایت مراحل ذکر شده به باز کردن درب های کانکس و کانتینر بپردازید به نتیجه ای نخواهید رسید و تنها نیرو و زمان تان را از دست می دهید. بنابراین بهتر است طبق مراحل گفته شده به باز کردن درهای کانتینر بپردازید.

 باز و بسته کردن درب های کانکس

نحوه ی بستن درب های کانکس یا کانتینر حمل و نقل

بستن درب های کانکس مانند باز کردن آن ها نیازمند دسترسی به دستگیره های در می باشد. در واقع باز و بسته کردن درب های کانکس با استفاده از دستگیره ها صورت می گیرد. برای بستن در ها در ابتدا هر دستگیره را که با زاویه ی عمود بر کانکس و موازی با هم قرار گرفتند (حالتی که برای باز کردن در ها لازم است) بگیرید و قلاب ها را در بالا و پایین میله های دستگیره ها در براکت ها که در بالا و پایین کانکس حمل و نقل قرار دارد قفل نمایید. بعد از انجام این مرحله از بستن درهای کانکس، باید هر دو دستگیره را در یک زمان فشار دهید تا با در کانکس به حالت موازی قرار بگیرند و در این حالت دستگیره ها را قفل نمایید.

سپس در مراحل آخر کار دستگیره های در کانتینر و کانکس را چرخانده و به سمت پایین قرار دهید. در صورت داشتن قفل برای درب ها آن را بر روی در گذاشته تا درب های کانکس به هیچ عنوان باز نشود.

 باز و بسته کردن درب های کانکس

باز و بسته کردن درب های کانکس کانتینر

رعایت برخی موارد در باز و بسته کردن درب های کانکس به شما کمک می کند تا راحت تر این کار را انجام دهید. یکی از این موارد و نکته ها این است که باید همیشه از سمت راست برای باز و بسته کردن درب های کانکس شروع کنید در غیر این صورت نمی توانید در ها را باز و بسته نمایید. نکته ای دیگر که باید حتما رعایت کنید این است که نباید هر دو در را به صورت همزمان باز کنید و نیرو وارد کردن، عجله کردن و… باعث می شود که شما آسیب ببینید.

دقت داشته باشید که اگر درب ها باز نمی شوند اطمینان حاصل نمایید که قلاب ها از بادامک ها آزاد و رها شده باشند.

 باز و بسته کردن درب های کانکس

نکته ی مهم برای باز کردن درب کانکس یا کانتینر

قبل از این که بخواهید درب کانکس را باز کنید باید این احتمال را در نظر بگیرید که در هنگام جا به جایی و حمل و نقل اجناسی که درون کانکس گذاشته اید جا به جا شده باشند و در صورت باز شدن درب، این اجناس بیرون بریزند. در نظر گرفتن این احتمال شما را در مقابل آسیب دیدگی حفظ می کند اما برای جلوگیری از بروز این اتفاق بهتر است که وسایل را درون کانکس محکم و اصولی ببندید تا جا به جا نشوند. همچنین در هنگام حمل کانکس صدای وسایل درون کانکس مشخص می کند که وسایل جا به جا می شوند یا خیر !

 باز و بسته کردن درب های کانکس

دیدگاه‌تان را بنویسید: