تیغه بندی کانکس به چه صورت است

تیغه بندی کانکس به چه صورت است

تیغه بندی کانکس ها اغلب به گونه ای است که باعث می شود استحکام دیواره های سازه افزایش یابد. به زودی سازه ها بسیار محبوب می شوند و می توانند تاثیر به سزایی در صنعت ساختمان ایجاد کنند. تیغه بندی کانکس به منظور بهبود استقامت دیوار کشی سازه ها و نگهداری آنها انجام می شود. معمولا دیوار ها از ورق های گالوانیزه هستند و روی تیغه ها قرار می گیرند. دیوار های سازه ها با توجه به میزان هزینه انتخاب می شوند و می توانند از جنس پی وی سی روکش دار باشند.

تیغه بندی کانکس

زمانی در کانکس ها تیغه بندی استفاده می شود که هدف از سازه پیش ساخته مشخص باشد. مسلما تیغه بندی بستگی به نوع کاربری و اهداف سازه دارد. با توجه به اینکه سازه ها قیمت های مختلفی دارند به منظور استقامت و قدرت بیشتر سازه ها از سیستم تیغه بندی کانکس استفاده می کنند. این سیستم با توجه به باربر بودن یا نبودن دیوار ها طراحی می شود و چنانچه به خوبی از سازه استفاده شود به مدت زمان 4 الی 5 سال عمر مفید خواهد داشت.

برخی از این سازه ها به صورت دست دوم به فروش می رسند. چنانچه بخواهید سازه های دست دوم را بخرید نکات بسیاری را از جمله نوع کاربری و نحوه تیغه بندی و جنس سازه را در نظر بگیرید. چنانچه برای طراحی و یا خرید سازه پیش ساخته نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. در سیستم تیغه بندی با قاب سبک از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. ورق گالوانیزه اغلب با روی پوشیده می شود و ضد آب هستند.

تیغه بندی کانکس

نحوه تیغه بندی کانکس

نحوه تیغه بندی در کانکس با توجه به نوع کاربری سازه پیش ساخته تعیین می شود. علاوه بر این، هدف از ساخت سازه پیش ساخته و میزان بودجه تعیین کننده نحوه تیغه بندی کانکس می باشد. عموما تیغه ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که می تواند بتن و میلگرد یا ورق های گالوانیزه با روکش باشد. چنانچه نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه تیغه بندی سازه های پیش ساخته دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

یکی از موارد دیگری که در تعیین نحوه تیغه بندی این سازه ها دخیل است متراژ و نقشه ساخت کانکس می باشد. اغلب کانکس ها به سادگی نصب و اجرا می شوند. کانکس های مختلف دارای فضا و ابعاد و کاربری متفاوت هستند. هر چه میزان فضای کانکس بزرگتر باشد معمولا تیغه بندی اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای ایجاد تیغه بندی صحیح می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

تیغه بندی کانکس

مزایای تیغه بندی کانکس

تیغه بندی کانکس ها مزایای زیادی دارد و سبب می شود قدرت و استحکام کانکس با توجه به نوع خود بالا برود. برخی کانکس ها که در ابعاد کوچک و ساده طراحی می شوند از تیغه بندی با ضخامت کم استفاده می کنند. گاهی تیغه بندی کانکس به گونه ای انجام می شود که با بتن پر شود و گاهی برای نگهداری دیوار های غیر باربر استفاده می شود. از جمله مزایای چنین کانکسی می توان به مقاومت در برابر سوانح طبیعی، مقاومت در برابر گرما و سرما و شرایط محیطی خاص اشاره کرد.

تیغه بندی کانکس

آیا کانکس ها هم تیغه بندی دارند؟

در برخی از کانکس ها به سبب نوع طراحی و ساختشان از تیغه بندی جهت نگهداری دیوار های غیر باربر استفاده می شود.در تیغه بندی از ورق های مخصوص جهت نگهداری دیوار ها استفاده می شود. سازه های پیش ساخته به دسته های مختلف اداری، فروشگاهی، مسکونی، ویلایی و غیره تقسیم بندی می شوند که هر کدام بر اساس طراحی قالب و ساختارشان می توانند از سیستم تیغه بندی متفاوت استفاده کنند.

اغلب تیغه بندی کانکس انواع مختلفی دارد. ضخامت تیغه بندی بسیار اهمیت دارد چرا که مشخص می کند نوع دیوار ها باربر است یا غیر باربر. در حالت غیر باربر بودن دیوار ها از تیغه بندی با ضخامت کمتر استفاده می شود و در حالت باربر بودن تیغه بندی با ابعاد و ضخامت مختلف طراحی شده و با میلگرد و بتن پر می شود و سپس سطح آن صاف و هموار می گردد. در واقع سیستم تیغه بندی کانکس بستگی به نوع ساختار کانکس دارد.

تیغه بندی کانکس

چرا کانکس تیغه بندی می شود؟

در طراحی پلان های سازه ها اغلب با توجه به اینکه دیوار ها غیر باربر بوده و نقش استحکام را دارند از تیغه بندی استفاده می شود. سازه هایی که دیوار ها را نگه می دارند صرفا از ورق هایی با ضخامت کمتر برای پوشش این دیوار ها استفاده می شوند.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: