تجهیز کارگاه با کانکس های ساندویچ پانلی

تجهیز کارگاه با کانکس های ساندویچ پانلی

در پروژه های بزرگ شرکت صنعتی میاک کانتین تجهیز کارگاه های عمرانی و غیر عمرانی یا ساختمان ها یا بنای های بزرگی به صورت یک طبقه با سقف های شیب دار و ساده و در بعضی مواقع به صورت طبقاتی در دو یا سه طبقه جهت اسکان یا دفاتر اداری و مدیریتی پروژه با با متریال مخصوص و درجه یک از ساندویچ پانل ساخته می شود. شرکت صنعتی میاک کانتین در صدها پروژه عمرانی و غیر عمرانی به درخواست نهادهای دولتی و خصوصی توانسته رزومه کاملی از فعالیت های خود ارائه نماید.

شرکت میاک کانتین در ابتدای پروژه بعد از بستن قرارداد با خریداران کانکس پانلی و دریافت پیش پرداخت کلیه مصالح مصرفی اعم از ساندویچ پانل ها و آهن آلات را خریداری و در کارگاه دپو می نماید. شرایط فنی و تخصصی و عمومی مراحل تجهیز کارگاه در ادامه مطلب آورده شده است و تلاش  همگی بر این است که مهمترین ویژگی ها و نیاز ها و حتی انتظارات پیش تر کارفرما را برای اجرای کمپ ها را تشریح نماییم. چنانچه در این رابطه نیاز به راهنمایی و آگاهی بیشتری و پرسشی داشتید می توانید با کارشناسان فنی یا فروش ما در دفتر مرکزی میاک تماس حاصل فرمائید.

استفاده از ساندویچ پانل در تجهیز کارگاه

متریال اصلی بکار رفته در تجهیز کارگاه پروژه ها ساندویچ پانل های درجه یک و آهن آلات برای شاسی کشی که با توجه به درخواست خریداران طبق مشخصات فنی و طراحی سازه مقطع ضخامت هر کدام از متریال مشخص می گردد.

کانکس خوابگاهی

مراحل ساخت و تجهیز کارگاه پروژه با کانکس های ساندویچ پانلی

در مرحله آغازین پروژه برای اجرای کمپ یا کانکس های ساندویچ پانلی نیاز به مطالعات اولیه در رابطه با مواردی منجمله موقعیت جغرافیایی پروژه و زمین محل ساخت تجهیزات کارگاه که از لحاظ آب و هوایی می بایست چه نوع عایقی استفاده کرد و نوع متریال مصرفی چه چیزی باشد، تعداد نفراتی که قراره در پروژه اسکان داشته باشند و تعداد دفاتر اداره در کارگاه و از همه مهمتر قیمت تعیین شده در مناقصه برای تجهیز کارگاه پروژه که یک قیمت تقریبا ثابتی با یه تلورانس کوچک وجود دارد که با توجه به این موارد و کاربری کانکس ها می توان متریال مصرفی و نوع ساندویچ پانل ها و ضخامت آن ها و نوع استراکچر آنها را برای واحد طراحی ارسال نمود تا طرح اولیه کارگاه مشخص گردد.

لازم به ذکر است در مناطق آب و هوایی خیلی سرد ضخامت پانل ها می بایست حداقل 5 یا 6 سانتیمتر بوده اما برای مناطق معتدل 4 سانتیمتر نیز می تواند مناسب باشد. هر گروه کاری در شرکت میاک کانتین دارای مراحل و اولویت بندی های متفاوتی برای انجام و اجرای این پروژه بوده و روش اجرای کمپ و کانکس های پیش ساخته ساندویچ پانلی در سیستم کاری شرکت میاک کانتین به شرح زیر می باشد.

کانکس ساندویچ پانل

مراحل تجهیز کارگاه ها 

مراحل آغازین
 1. مرحله آغازین پروژه مطالعات اولیه در رابطه با موقعیت جغرافیای زمین، ابعاد مورد نظر با توجه به منابع انسانی و تجهیزات کارگاه، نوع کاربری کانکس ها، مدت زمان تولید و ساخت کانکس ها
 2. تهیه نقشه های اولیه طراحی و مشخصات فنی و تخصصی سازه
 3. تهیه نقشه های اجرایی بعد از تایید و تصویب کارفرما و نقشه های اجرایی کار
 4. اجرای فونداسیون و پی مورد نیاز با توجه به ابعاد کمپ یا کانکس، معمولا یک کرسی پی کنی با ارتفاع حداقل نیم متر مربع که صفحه ستون ها مطابق نقشه های اجرایی بر روی آن پیاده سازی خواهد شد. همچنین ایجاد بستر تاسیساتی مانند حفر چاه فاضلاب و چاه های مورد نیاز نیز در این مرحله انجام می گیرد. با توجه به اینکه مرحله ایجاد بستر و تهیه فونداسیون بر عهده کارفرما یا خریدار بوده که با مشاوره شرکت میاک کانتین انجام خواهد گرفت در صورت انجام مرحله بسترسازی و پی کنی توسط میاک کانتین با توافقین طرفین و پرداخت هزینه جداگانه پی کنی و بسترسازی انجام خواهد گرفت.
تامین مصالح
 1. تامین مصالح مورد نیاز منجمله خرید ساندویچ پانل، آهن آلات و تجهیزات کارگاهی مورد نیاز جهت اجرای کار
 2. مرحله اجرای پروژه از ساخت استراکچر و و اسکلت سازه آغاز می گردد. در این مرحله توسط جوشکاران و تیم تخصصی کنترل کیفیت استراکچر سازه با توجه به نقشه های اجرایی ساخته و به تایید کارفرما یا خریداران کانکس می رسد.
 3. بعد از ساخت استراکچر مرحله نقاشی آنها با ضد زنگ انجام خواهد گرفت که به جهت مقاوم سازی در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی و بالا بردن مقاومت کانکس ها از ضد زنگ های رنگی استفاده می گردد.
 4. اجرای نصب ساندویچ پانل ها و برش آنها با توجه به ابعاد مورد نظر و نقشه های اجرای کانکس ها
 5. نصب درب و پنجره ها طبق نقشه های اجرایی
 6. اجرای تاسیسات و جزئیات سازه مانند لوله کشی و نصب شیر آلات ، نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی ، سیستم روشنایی و دیگر جزئیات سازه که در نقشه و مشخصات فنی تعیین گردیده است.
 7. مرحله پایانی پروژه تحویل قطعی کار می باشد که بعد از تسویه حساب نهایی پروژه تحویل کارفرما می گردد.

کانکس ساندویچ پانل


کاربری کانکس های ساندویچ پانلی

کاربری مهم کمپ یا کانکس های ساندویچ پانلی یا کمپ های پیش ساخته پانلی که متداول ترین و عمومی ترین آنها محل اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها و دفاتر اداری مهندسین مشاور پروژه، کارفرما یا پیمانکار می باشد، سالن کنفرانس یا جلسات، آشپزخانه یا محل غذا خوری افراد، آزمایشگاه در پروژه های بزرگ می توان عنوان کرد و مواردی نیز برای کمپ های ایمنی مانند اضطراری یا کانکس های تولید و یا کانکس ها/ سیلوهای انباری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری برای آن در نظر گرفته شود که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد. به مانند کانکس های گیت ورودی، کنترلی یا کانکس های نگهبانی در کارگاه ها سر در ورودی پروژه ها می باشد.

کانکس خوابگاهی

 

قیمت کانکس های ساندویچ پانلی

قیمت مشخص شده در مناقصات برای تجهیز کارگاه یه برآورد اولیه از تجهیز کارگاه با تعداد نفرات مورد نیاز برآورد شده می باشد که کارفرما پیش بینی می نماید که بعد از بررسی مشاور و پیمانکار این کار قیمت گذاری می گردد. عملیات تجهیز کارگاه از جمله عملیاتی می باشد که در برنامه زمانبندی پروژه ها از ابتدای پروژه فعال شده تا انتهای پروژه که به برچیدن کارگاه می رسد همیشه فعال بود و در صورت وضعیت های ارسالی توسط پیمانکار برای مشاور یا کارفرما مبلغی برای تجهیز کارگاه دریافت می نماید.

یادآوری

فعال بودن عنوان تجهیز کارگاه در برنامه زمانبندی نشان دهنده این نیست که هر روز در کارگاه کانکس یا سوله ای در حال ساخت است بلکه هزینه غذاو ملزومات مصرفی نیروهای مشاور و کارفرما و .. جزو هزینه های تجهیز کارگاه می باشد. برای مشخص کردن قیمت قرارداد تجهیز کارگاه باید هزینه های پی کنی و بستر سازی ، حفر چاه و اجرای سازه قیمت کمپ یا کانکس های پیش ساخته ساندویچ پانلی را مشخص نماییم که خود با توجه به نوع ساندویچ پانل ، زمان و محل اجرا ، مشخصات فنی و نوع آهن آلاتی که برای آن در نظر گرفته می شود متغییر بوده و در واقع قیمت یک نواختی بر اساس متر مربع برای سازه ها بطور دقیق و بدون در نظر گرفتن شرایط فوق نمی توان تعیین نمود .

از همین رو می بایست پس از برسی های اولیه سازه ، هزینه و قیمت آن نیز برآورده شود که در این مورد مشاوران شرکت میاک کانتین راهنمایی و مشاوره های تخصصی به شما ارائه خواهند نمود.

کانکس ساندویچ پانل

شرایط استقرار و انتقال کانکس های ساندویچ پانلی

ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیازمند جابجایی کمپ پیش ساخته پانلی یا کانکس های ساندویچ پانلی کارگاه یا پروژه باشیم و یا بخواهیم آن را به شهر دیگر یا پروژه دیگری منتقل کنیم. در این حالت به دلیل بزرگ بودن و به هم پیوسته بودن سازه درواقع نمی توان آن را یکجا جابجا نمود و از طرفی اگر کف آن از طریق ملات ماسه سیمان و سرامیک به زمین متصل شده باشد ، خود نیز مسئله دیگری برای جابجایی محسوب می گردد. در این حالت مطابق دمونتاژ کانکس می بایست کمپ مورد نظر به قطعات کوچکتر و گاها به ابعاد پانل های اولیه که سازه با آنها ساخته شده تبدیل و تمامی تاسیسات آن باز شود تا بتوان آن را به محل دیگری منتقل و مجددا اجزای تاسیساتی آن را نصب نمود.

کانکس خوابگاهی

برچیدن تجهیز کارگاه

برچیدن کارگاه یا اصطلاحا جمع آوری کمپ های پیش ساخته پانلی یا کانکس های ساندویچ پانلی در زمانی انجام می گیرد که پروژه به اتمام رسیده است یا قرار است به محل دیگری از پروژه های کارفرما انتقال یابد یا برای زمانی است که نیاز ما به سازه به پایان رسیده و دیگر در محل مورد نظر احتیاجی به آن نداریم. برچیدن کمپ های پیش ساخته یا کانکس های کارگاهی نیز توسط اکیپ اجرایی و تخصصی شرکت میاک کانتین انجام می گردد.

دمونتاژ کانکس یا تجهیز کارگاه

دمونتاژ ساز یعنی در زمانی که بعد از برچیدن کارگاه تمامی اعضای تشکیل دهنده سازه از محل اتصال خود با توجه به نوع اتصال که پیچ یا جوش و یا پرچ جدا شده باشند و نوع های هم خانواده در کنار یکدیگر چیده شده باشند. شما پس از برچیدن سازه می توانید مصالح بدست آمده از آن را در انبار نگهداری تا در موقع مورد نیاز مجدادا سازه را با آنها برپا کرده و تجهیز کارگاهی دیگر داشته باشید و یا به عنوان متریال دست دوم با قیمت مناسبی بفروشید.

مجری کمپ یا کانکس های ساندویچ پانلی تجهیز کارگاه

شرکت میاک کانتین متجصص و مجری انواع کمپ های پیش ساخته پانلی یا کانکس های ساندویچ پانلی ، سازه های بزرگ ساندویچ پانل می باشد که با در اختیار داشتن مهندسین مشاور ، تکنسین های متخصص و ناظران مجرب آماده ارائه خدمات و مشاوره های تخصصی در این حوزه می باشد تا تجربیات اجرای سازه های پیشین را در اجرای سازه مورد نیاز شما به کار بسته و با زمان و هزینه های مناسبی کمپ شما را اجرا می نماید. مجری کمپ های پیش ساخته یا کانکس های ساندویچ پانلی کارگاهی معمولا شرکت های پیمانکاری ساخت و ارائه دهنده خدمات اجرایی سازه های پیش ساخته می باشند که مجهز به تخصص عمرانی و تجهیزات مورد نیاز جهت ساخت سازه های سبک و محاسبات فنی و مهندسی آنها می باشند.

1 thought on “تجهیز کارگاه با کانکس های ساندویچ پانلی”

دیدگاه‌تان را بنویسید: