اطلاعاتی دقیق درباره اتاقک نگهبانی

اطلاعاتی دقیق درباره اتاقک نگهبانی

اتاقک نگهبانی پیش ساخته از جمله سازه هایی می باشد که در زمینه های مختلفی کاربرد داشته و در انواع طرح ها و ظاهری متنوع ساخته و عرضه می شود. اتاق نگهبانی به منظور حفاظت و کنترل ورود و خروج به موسسه ها و پروژه های ساختمانی مورد استفاده واقع می شود.

اتاقک نگهبانی

کانکس اتاقک نگهبانی سازه ای کوچک و از جمله نیاز های اساسی اماکن بوده که در عصر امروزی با پیشرفت و گسترش جمعیت شهرها و روستاها با کمبود امکانات محلی مواجه بوده و این امر به عنوان پایه شروع پروژه ها و مجموعه های عمرانی و ساختمانی به شمار می رود. کانکس پیش ساخته اتاقک نگهبانی در ابعاد مختلفی ساخته و عرضه می شود و این سازه با کانکس های حرارتی که محل کارت زدن پرسنلی می باشند، متفاوت تر طراحی می شود که بخش هایی از جمله آشپزخانه و اتاق استراحت در کانکس های اتاقک پیش ساخته نگهبانی وجود ندارد و تنها به منظور شیفت دادن نگهبانان در نظر گرفته می شود.

البته این کانکس ها دارای کاربرد های مختلفی نیز بوده و در برخی مواقع به عنوان محل قرارگیری دربان از این سازه بهره مند می شوند که دربان از این سازه برای محل ماندن شبانه روزی خود جهت ثبت ورود و خروج اشخاص استفاده می کند. میتوان گفت اتاقک های نگهبانی از مهمترین بخش های یک پروژه ساختمانی بوده و مسئولیت حفاظت ورود و خروج افراد و ابزار و وسایل را به عهده دارد که پس از اتمام کار پروژه مسئولیت سخت و مهم نگهبانی شروع می شود.

برای خواندن مطالب درمورد کانکس:

انواع کانکس اتاقک پیش ساخته نگهبانی

کانکس های اتاق نگهبانی پیش ساخته در انواع طرح ها و ویژگی های مختلفی ساخته می شوند که با توجه به سفارش مشتری ها هریک با توجه به نیازهای متنوع ساخت و به فروش می رسند. بی شک کانکس های نگهبانی یک هتل پنج ستاره در مقایسه با کانکس یک پروژه عمرانی در اشکال و ویژگی های متنوعی طراحی و ساخته می شود.

ویژگی های کانکس اتاقک نگهبانی

اتاقک نگهبانی پیش ساخته به گونه ای طراحی می شود که با توجه به سفارش مشتریان میتواند در انواع ویژگی های مختلفی ساخته و عرضه گردد. این سازه با سه پنجره و یک درب ورودی ساخته می شود که با توجه به ابعاد کوچک این سازه درب آن به صورت بازشو به بیرون در نظر گرفته می شود تا فضای داخلی را اشغال نسازد و قرار دادن پنجره ها در سه طرف این کانکس سبب می شود که فرد واقع در این کانکس دید بازتری به محیط اطراف داشته باشد. از دیگر ویژگی های این سازه میتوان به میزکار و پیشخوان که به منظور قرار دادن دفتر ثبت گزارش های روزانه می باشد، اشاره نمود.

موارد استفاده از اتاقک پیش ساخته نگهبانی

از جمله موارد مورد استفاده از سازه های پیش ساخته اتاق نگهبانی می توان به موسسات دولتی یا خصوصی، اداره ها، پروژه های ساختمانی، بیمارستان ها و غیره اشاره نمود. در برخی مواقع برخی از شرکت ها نیاز ندارند کیوسک نگهبانی در جلوی دید باشد اما برخی موسسه ها به منظور حفاظت و مدیریت امنیتی سازه های نگهبانی را در ورودی موسسه خود قرار می دهند تا همه چیز تحت کنترل شخص نگهبان باشد. نمای خارجی کیوسک نگهبانی به منظور استفاده در زمینه هایی چون اداره ها و بیمارستان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد از این رو در ساحت و طراحی بیرونی و کیفیت متریال های استفاده شده در آن بسیار حساس عمل می کنند.

مشخصات فنی اتاقک نگهبانی پیش ساخته

همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم اتاق نگهبانی در سایزهای 1.5 در 1.5 شروع و تا سایز 6 در 2.40 ساخته و عرضه می شود. از جمله مشخصات فنی اتاق نگهبانی پیش ساخته می توان به دوربین آژیر خطر به دفتر مرکزی، وسایل ایمنی چون کپسول آتش نشانی و جعبه های کمکهای اولیه و تلفن اضطراری اشاره نمود. این سازه های قابلیت نصب داکت داخلی و ورودی در جعبه تقسیم به منظور سیم کشی شبکه دارد که این امر سبب شده است امنیت بیشتر به دلیل اتصال به دیگر بخش های مجموعه می شود. از دیگر مشخصات فنی این سازه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان نصب یک صفحه ام دی اف به منظور نصب گاز یا اوپن
  • امکان ساخت در ابعاد با عرض و طول متفاوت به صورت دو یا چند قلو
  • امکان سیم کشی آسان و سریع
  • اتاق نگهبانی پیش ساخته دارای حفاظ فلزی نرده ای با امکان نصب حفاظ آکاردئونی نیز می باشد

دیدگاه‌تان را بنویسید: