آیا کانکس بدنه فلزی برای سکونت مناسب است

آیا کانکس بدنه فلزی برای سکونت مناسب است

کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته ای هستند که امروزه استفاده از آن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بدنه از کانکس ها از متریال مختلفی تهیه می شود  اما بیشتر آن ها از فلز است. در این مقاله با کانکس بدنه فلزی بیشتر آشنا می شوید.

کانکس بدنه فلزی

کانکس ها از متریال متفاوتی ساخته می شوند و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی است که البته  آن  را از انواع دیگر متمایز می نماید. اما بیشتر متریال یک کانکس از فلز ساخته می شود. ممکن است که بدنه یک کانکس از ساندویچ پانل ساخته شده باشد. اما در ساخت ساندویچ پانل نیز از فلز استفاده شده است.  بنابراین هر کانکس اصولا از بدنه فلزی ساخته شده است. اما در ساخت درب و پنجره آن می توان از متریال های دیگر نیز استفاده نمود.

محل قرارگیری سازه پیش ساخته

کانکس ساندویچ پانل

این نوع کانکس از بدنه از جنس ساندویچ پانل ساخته می شود. پانل ها در این کانکس بدنه فلزی از ورق های فولادی گالوانیزه با ضخامتی در حدود 4 تا 5 میلیمتر تهیه می شود. در میان این ورق ها با دستگاه ماده پلی اورتان  تزریق می شود. و به پانل ها به صورت جفتی در همدیگر چفت می شوند. برای نگهداری سقف در این کانکس ها نیز از تیر آهن با نمره های متفاوت استفاده می شود. اما داخل این کانکس ها از مواد ضد آب و عایق پوشانده می شود این کار کمک می کند تا در اثر رطوبت و بارش باران کانکس دچار فرسودگی و پوسیدگی نشود.

کانکس ورقی

در بعضی از مواقع برای ساخت کانکس به جای استفاده از ساندویچ پانل از اسکلت فلزی برای ساخت استفاده می شود. در این صورت اسکلت فلزی کانکس ساخته و بر روی آن از قسمت بیرون ورق های فولادی گالوانیزه که قبلا در کوره پخته و به رنگ کوره ای درآمده  استفاده می شود.برای عایق بندی نیز از داخل کانکس بدنه فلزی به صورت دستی آن را با پلی اورتان و یا پشم سنگ عایق بندی می نمایند. البته جنس ورق در بعضی از مواقع می تواند از متریال های دیگر نیز باشد.

این نوع کانکس ها دارای مزیت ساخت سریع و قیمت مناسب هستند همچنین تنوع در این نوع کانکس ها بسیار زیاد است. اما اتلاف انرژی در این نوع کانکس ها زیاد بوده و از معایب آن به شمار می رود.

کانکس بدنه فلزی

کانکس سایدینگ

این نوع کانکس بدنه فلزی علاوه بر تیرها و ستون های تشکیل دهنده آن از قید های فرعی نیز در این نوع کانکس استفاده می شود. این قیدها کمک می کند تا ورق های بدنه بر روی اسکلات به خوبی نصب شوند. در این نوع کانکس از ورق های گالوانیزه 40 تا 50 میلیمتر استفاده می شود.  این ورق ها از جنس سایدینگ هستند. بقیه مراحل ساخت در این نوع کانکس بدنه فلزی مانند کانکس های دیگر است.

ورق های سایدینگ با رنگ الکترواستاتیک از بیرون کانکس بدنه فلزی نصب و سقف نیز با ورق های از همان  ضخامت  با طرح سفال و یا ژنوا پوشانده می شود. برای زیباتر شدن نمای ظاهری این کانکس از فلاشینگ برای نصب ورق های سقف استفاده می شود. عایق بندی نیز از داخل و با انواع مواد که می تواند پلی اورتان، فوم و یا پشم سنگ باشد به خوبی عایق بندی می شود. البته نوع مواد عایق بندی نسبت به مشخصات فنی و مواد اولیه کانکس  انتخاب می شود. این انتخاب توسط طراح کانکس انجام می گیرد.

اسکلت بندی و ساختار کانکس ها

آیا کانکس بدنه فلزی برای سکونت مناسب هستند

با توجه به این که بدنه اکثر کانکس ها از فلز ساخته شده است می توان به این نتیجه رسید که کانکس بدنه فلزی برای سکونت مناسب است. اما باید قبل از سکونت در آن  از داخل آن را عایق بندی نمود.  البته اگر از ساندویچ پانل برای ساخت کانکی استفاده شده باشد. به علت نوع ساخت این سازه  پیش ساخته خود پانل ها از قبل در کارخانه عایق بندی شده و فقط بر روی یکدیگر نصب می شوند. اما در صورتی که کانکس از جنس ورقی و یا سایدینگ باشد. بعد از ساخت اسکلت این کانکس های بدنه فلزی بر روی این اسکلت ورق های فولادی سایدیدنگ و یا ورق های گالوانیزه نصب می شود. بعد از نصب این ورق های فولادی از بیرون کانکس از داخل کار عایق بندی به صورت دستی انجام می گیرد.

بعد از ساخت کانکس بدنه فلزی با توجه به نیاز مشتری و سفارش می توان از انواع تجهیزات در داخل آن برای آرامش و راحتی بیشتر استفاده شود.

این تجهیزات عبارتند از: انواع دیوارپوش و یا دیوار کوب، برای کف نیز می توان از انواع سرامیک و یا  لمینت به عنوان پارکت و …..استفاده نمود.

کانکس بدنه فلزی

در صورت نیاز به کانکس می توانید به سایت ما مراجعه و با کارشناسان ما در سایت مشورت نمایید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: