آب بند نمودن سقف کانکس

آب بند نمودن سقف کانکس

گروه صنعتی میاک کانتین در تلاش می باشد که آب بندی سقف کانکس را با علم به اینکه مهندسین و دانش آموخته های مجرب در شرکت خود را بکار گیرد تا با تمام تلاش آن ها یک کانکس کاملا آب بند تولید نمایند. بنابراین یکی از مسائل بسیار مهم در گروه صنعتی میاک کانتین آب بندی سقف کانکس ها می باشد اگر سقف کانکس به صورت علمی و آموخته های تجربی آب بندی نشود، سقف کانکس با توجه به شرایط جوی آب و هوایی کشورمان در مناطق سردسیر و کوهستانی ایزوله نباشد از نظر فنی داخل کانکس دچار مشکلات جدی می شود. آب بندی کانکس مناسب باعث می شود که آب داخل کانکس نفوذ نداشته باشد و باعث طول عمر و استحکام بیشتر کانکس شود.

آب بند نمودن سقف کانکس 

آب بندی سقف کانکس ها بستگی به نوع متریال مصرفی جهت پوشش سقف دارد عمده محصولاتی که در تولیدات گروه صنعتی میاک جهت پوشش سقف سازه کانکس ها بکار می رود عبارتند از:

ورق های طرح سینوسی:

ورقهای طرح سینوسی یا موجدار(کرکره) این ورقها به صورت دو گام بروی هم اورلب قرار میگیرند که باعث عایق و آب بندی کانکس میشود. از این روش آب بندی سقف کانکس بیشتر برای کانکس های تیپ نرمال که با کاربری کارگری یا کارگاهی باشد مورد استفاده قرار میگیرد.

ورق های ساندویچ پانلی:

این پانل های سقفی در کنار هم قرار میگیرد و دارای یک بال مخصوص آب بندی می باشند و این بال مخصوص از ورود آب به داخل کانکس خودداری میکند و این روش روش قابل اعتمادی برای مشتریان می باشد.

ورق های ذوزنقه ای طرح کانتینر:

از ورق ذوزنقه ای به عنوان عایق و آب بندی سقف کانکس ها استفاده می شود مزایای این ورق ذوزنقه ای مقاوم نسبت به باران و محل رطوبت می باشد و کاربری آن بیشتر برای پوشش دیواره های سوله و بتن ریزی و پوشش سقف شیروانی می باشد. ورق ذوزنقه ای دارای یک مشخصه ساختاری می باشد که ابعاد این ورق استاندارد بوده فقط در صورت درخواست مشتری میتوان طول محصول را به صورت سفارشی در ابعادی که مد نظر می باشد تغییر داد ولی وزن و عرض آن استاندارد بوده و دارای رنگ بندیهای متنوعی می باشد.

ورق های آندوویلا:

به عنوان یک عایق سبک سقفی می باشد که بیشتر در مناطق زلزله خیز دارای اهمیت می باشد و مزیت شگفت انگیز ورق آندوویلا این است که صدای باران را به داخل ساختمان انتقال نمی دهد و در مقابل سرما و گرما از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

ورق های طرح سفال:

برای آب بند نمودن کانکس های با سقف ورق طرح سفال آن ها بصورت اورلب روی هم دیگر قرار می گیرد و برای آب بندی بیشتر از چسب های مخصوص آب بندی روی سقف از آنها استفاده می شود. فقط ورق های طرح سفال از ورق های گالوانیزه یک مقدار قیمت بشتری دارند و بیشتر در کانکس های ویلایی استفاده می گردد.

ورق های آندولین:

برای آب بند نمودن کانکس های با سقف ورق گالوانیزه صاف بیشتر آن ها را یک تیکه می گیرند تا درزی نداشته باشد در مواقعی که سقف بیشتر از ورق می باشد از ایزوگام برای آببند نمودن آن ها استفاده می شود و برای آب بندی بیشتر از چسب های مخصوص آب بندی روی سقف از آنها استفاده می شود. از لحاظ قیمت کانکس های با ورق های سقف گالوانیزه صاف مرقون به صرفه تر است و در کارگاه ها یا کانکس های اداری استفاده می شود.

ورق های گالوانیزه صاف:

که بابت آب بندی موارد فوق با توجه به ابعاد گام ها و پوشش یکدیگر ورقها و استفاده مکمل چسب سیلیکون و چسب آکواریوم و ایزوگام پوشش کامل داده میشود. برای اطلاعات بیشتر گروه صنعتی میاک کانتین توضیحاتی که مربوط به فرایند ورقهای ذکر شده باشد را در اختیار مشتریان قرار میدهد.

دیدگاه‌تان را بنویسید: