کانکس ویلایی: آنچه قبل خرید باید بدانیم (لیست قیمت)

کانکس ویلایی: آنچه قبل خرید باید بدانیم (لیست قیمت)

کانکس ویلایی در واقع نوعی سازه از پیش ساخته ، آماده و سبک است و بهترین جایگزین برای یک محل مسکونی می باشد. این نوع سازه در زمانی کوتاه و با سرعت در هر محلی قابل نصب است کانکس های ویلایی را می توان به راحتی و در کمترین زمان (چند ساعت حتی) آماده تحویل و نصب نمود. کانکس ویلایی را با طرحی از مشتری می توان اجرا و نصب کرد. با سوار کردن قطعات از پیش ساخته در محل مورد نظر می توان یک ویلای مسکونی با امکانات مورد نیاز داشت .

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی چیست؟

کانکس ویلایی سازه هایی از پیش ساخته هستند که با متریال ها و ابعاد و ارتفاعی مختلف طراحی و تولید می شود این کانکس ها قابلیت شخصی سازی شدن به سفارش مشتری را دارند و به صورت یک خوابه، دو خوابه و چند خوابه با امکانات رفاهی مختلف تولید می شود برخی از این کانکس ها به صورت سالنی و یا سوئیت هستند زمانی که از یک کانکس ویلایی صحبت می شود منظور سازه ای با تمام امکانات مانند سالن پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی و آشپزخانه و .. است. متریال ها و ابعاد مختلف این ویلاها با توجه به سفارش مشتری و کارشناسی، طراحی و تولید می شود. افرادی که نمی خواهند پروسه ساخت ویلاهای سنتی که زمان بر است را طی کنند می تواند از این کانکس های قابل حمل استفاده نمایند .

کانکس ویلایی

نصب کانکس های مسکونی     

کانکسهای ویلایی ابعاد کوچکتری از خانه های با مصالح ساختمانی دارد امکانات کانکس های فوق مشابه همان سازه های سنتی است، این سازه ها هم بسته به محیط با فونداسیون در محل نصب می شود. نقطه نصب باید تراز و صاف باشد تا وزن سازه به پایین منتقل شود. در برخی موارد برای نصب کانکس ها از خرپا استفاده می کنند که این موضوع باید با توجه به وزن و محاسبات اصولی صورت پذیرد.

کانکس ویلایی

کاربرد کانکس ویلایی

سوالی که ممکن است ذهن بسیاری افراد را به خود درگیر کند این است که کانکس ویلایی چه کاربردی دارد و در چه زمان ها و شرایطی از این کانکس ها می توان استفاده کرد؟کانکس های ویلایی به عنوان سازه هایی از پیش ساخته و قابل حمل نیازی به مصالح سنگین و نصب سخت با صرف زمان طولانی مدت ندارند و می توان در مکان هایی که امکان ساخت و ساز در آن مکان ها مقدور نیست، مانند مکان های صعب العبور بیشترین استفاده را کرد. انعطاف پذیری این سازه ها در ساخت باعث شده این سازه ها در موارد مختلف از قبیل سیل و زلزله و شرایط سخت آب و هوایی و زمان هایی که نیاز به اسکان فوری است به کمک بیاید. همچنین از این کانکس های از پیش ساخته برای راه اندازی رستوران و فروشگاه و نمازخانه در هر مکانی استفاده نمود. این کانکس ها برای ایجاد فضای اضافی برای یک ساختمان و یا طبقه، برای حراست و نگهبانی و سکونت مناسب هستند. برای ساختمان های در حال ساخت و یا در مزارع سازه ای مناسب برای استراحت می باشد. کانکس های ویلایی قابلیت مونتاژ و دمونتاژ مجدد برای بهره برداری مجدد را دارند .

کانکس ویلایی

مزایای کانکس ویلایی

اصلی ترین مزیت این کانکس ویلایی به صرفه بودن هزینه و زمان ساخت این سازه هاست. برای نصب کانکس های ویلایی نیازی نیست عملیات وقت گیر بنایی را پشت سر بگذارید ضمن این که این سازه ها را در هر مکانی می توان نصب نمود و همین امر باعث شده گزینه ی مناسبی برای اجرای طرح های موقت و یا بلند مدت تجاری و مسکونی باشد نه تنها کانکس ویلایی گزینه ای به صرفه برای جایگزینی سازه های سنتی است از بعد هزینه بسیار به صرفه تر از سازه های سنتی می باشد و به راحتی و در زمان کوتاهی می توان کانکس ویلایی را تجهیز و آماده سکونت کرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از کانکس ویلایی قابلیت حمل و نقل و جابه جایی این سازه است در پروژه های عمرانی با پایان پروژه می توان کانکس را جابه جاکرد و یا به فروش رساند این سازه ها در برابر زلزله و در برابر آتش سوزی و طوفان و سایر اتفاقات غیر مترقبه مقاومند. کانکس های ویلایی ضد آب بوده و در برابر باد و برف و باران نیز مقاوم است، در عین حال قابل شستشو بوده و می توان با نمای خارجی متفاوت این کانکس ها را خریداری نمود، درب و پنجره کانکس های فوق ضد سرقت بوده و کف و دیواره های کانکس را می توان عایق بندی نمود.

کانکس ویلایی

امکانات کانکس ویلایی

بسته به نیاز مشتری امکانات متفاوتی برای کانکس های ویلایی می توان نصب کرد. امکانات و ویژگی های هر کانکس با توجه به نوع کاربردی که مشتری می خواهد از کانکس داشته باشد، متفاوت است تجهیز کانکس به اینترنت علاوه بر امکاناتی نظیر آشپزخانه و سرویس بهداشتی و… از امکاناتی که اغلب مشتری ها تمایل دارند کانکس ها بدان مجهز باشند علاوه بر این موارد می توان امکانات دیگری که مورد نیاز مشتریست در کانکس ها نصب نمود به عنوان مثال تانکر ذخیره آب و فضایی برای پیانو و سونا و یا پریز و کلید هایی برای نصب و راه اندازی اینترنت و سرویس های  متعدد بهداشتی، روشویی، آینه و فلاش تانک و شیرآلات و انواع لوله کشی ها و…. سرویس ها قابلیت نصب سرامیک دارد و امکان نصب آبگرمکن دیواری و امکان نصب لوستر و آویز نیز وجود دارد انواع چراغ های دیواری و جارختی و امکان نصب کولر گازی و سیم کشی برای آنتن و فضایی برای کفش کن و .. از دیگر امکانات قابل نصب در کانکس ویلایی است.

کانکس ویلایی

تفاوت كانكس ویلایی با ویلای سنتی

از تعاریف بالا به خوبی مشخص است که کانکس های ویلایی قابلیت جابه جایی دارد و یکی از عمده ترین تفاوت های این کانکس ها با ویلای سنتی همین موضوع است. برای کانکس هایی که بناست جا به جا شوند، حمل و نقل در همان جا پیش بینی می شود. به صورت ویژه کانکس های ویلایی سرعت اجرای بالایی نسبت به سازه های سنتی دارند. کانکس ویلایی که ملک ییلاقی نیز به آنها گفته می شود قابلیت اجرا مطابق میل هر شخصی را دارد. در سازه های سنتی بین یک سال تا 2 سال زمان می برد تا ساختمان مورد نظر تان اجرا شود و هزینه ی زیادی صرف نگهبان و مصالح ساختمانی و هزینه های متعدد دیگری نیز می شود. و مصالح ساختمان فوق در برابر زلزله ممکن است مقاوم نباشند ( به جهت وزن زیادی که دارند) همچنین عوامل متعددی از قبیل تخریب و خطر سقوط مصالح در ساخت سازه های سنتی وجود دارد اما در سازه های کانکسی نه تنها  زمان نصب و اجرا حتی گاهی به یک روز تا ده روز می رسد، مقاومت بالایی در برابر زلزله و خطرات این چنینی دارد. بحث تغییر کاربری در کانکس ها به راحتی امکان پذیر است حال این که همین امر در سازه های سنتی نه تنها هزینه بلکه زمان زیادی نیز می طلبد. ساخت سازه های سنتی در هر مکانی و هر فصلی ممکن نیست در حالی که در کانکس های ویلایی این امکان وجود دارد.

کانکس ویلایی

طراحی کانکس ویلایی

تجربه و مهارت در طراحی کانکس ویلایی یکی از فاکتور های مهم و تاثیر گذار در نتیجه کار است ابتدا برای شروع طراحی از محل نصب کانکس بازدید به عمل می آید و سپس با در نظر گرفتن مسائل مربوط به شرایط محیطی کار طراحی کانکس شروع می شود. کانکس ویلایی مورد نظر با در نظر گرفتن مکان ملک و امکانات و سفارش مشتری طراحی خواهد شد و در آن علاوه بر امکانات معمول مورد نظر، سیستم های سرمایش و گرمایش و پارکینگ خودرو هم پیش بینی خواهد شد. برخی از کانکس های ویلایی دو طبقه و برخی یک طبقه است در طراحی اولیه تمام این موارد در نظر گرفته می شود، امکان طراحی کانکس به صورت اختصاصی برای هر مشتری وجود دارد. برای کانکس های طراحی های دو بعدی و سه بعدی انجام می شود و قبل از اجرا مشتری المان های مختلفی که سفارش داده قابل ارزیابی است و در همان مرحله می تواند به کاست و مایز المان ها بپردازند این امر باعث می شود سازنده کانکس ویلایی بهتر بتواند روی المان هایی که مورد نظر مشتریست کار کند در نهایت سازه ای مطابق نیاز و نظر مشتری تحویل دهد. در طراحی متراژ و یا فضا خیلی اهمیت دارد، در همین مرحله قفسه بندی و راهکار های نوینی برای ذخیره سازی پیش بینی می شود، راهرو، کمد و تخت خواب و شلف بندی تماما در طراحی باید مد نظر قرار گیرد همچنین طراح آبجکت های دکوراتیو و تکنیک های طراحیش را برای ایجاد فضایی زیبا در تمام المان های کانکس ویلایی اعمال می کند.

کانکس ویلایی

ساخت کانکس ویلایی

ساخت کانکس با پیش بینی و طراحی و معماری و محاسبات مختلف و بررسی های فنی صورت می پذیرد، این سازه های سبک و کاربردی در طولانی ترین مدت  7 روز طول می کشد این حالت در صورتی بوجود می آید که شما بخواهید کانکس ویلایی منحصر به فرد با ویژگی های خاص داشته باشید. ساخت کانکس با طی مرحله طراحی شماتیک و کشیدن پلان شروع می شود. در کل ساخت کانکس بعد از محاسبات و ارزیابی طرح استارت می خورد. مواد اولیه ای چون ورق های گالوانیزه ، ورق های آلومینیومی و ساندویچ پانل و ورق فولادی و کامپوزیت و ..در ساخت این سازه استفاده می شود برای ساخت از مواد اولیه سبک و البته قابل حمل استفاده می کنند ولی در اسکلت بندی از آهن استفاده می کنند تا در بلایای طبیعی مقاومت لازم را داشته باشد. در ساخت کانکس ها ابعاد و اقلیم محیط مورد نظر نیز مد نظر قرار می گیرد. استراکچرها به صورت تک و یا یک دیواره کامل آماده می شود و با دیوار پوش های مختلف تزیین می شود.

کانکس ویلایی

مصالح کانکس های ویلایی

همان طور که کانکس ها کاربرد های مختلفی دارند مواد مختلفی در ساخت شان به کار می رود هر چند ابعاد کانکس ویلایی از ویلاهای سنتی کوچکتر است اما مواد و مصالحی که در ساخت این سازه به کار می رود مقاوم  است. استراکچر، پوشش بدنه، سقف و عایق بندی همه مواد و مصالحی مجزا ساخته می شود به همین جهت مصالح مختلفی در ساخت آن به کار می رود این به جز پوشش های داخلی و درب و پنجره و کف است. کانکس ها به دلیل دارا بودن نما های متفاوت مواد مختلفی نیز دارند. کامپوزیت در نمای خارجی و پی وی سی و ام دی اف در نمای داخلی کانکس های ویلایی به کار می رود. همین مصالح است که باعث افزایش طول عمر کانکس ها می شود. یکی از مصالحی که که معمولا در ساخت کانکس ویلایی به کار می رود ورق های آلوزینک و گالوانیزه است که هر دو مقاومت بالایی دارند. آلومینیوم یکی دیگر از مصالح ساخت کانکس های ویلایی است اما گالوانیزه به دلیل مقاومت بالایش مورد استقبال است. بدنه کانکس ها از ساندویچ پانل است به این جهت که در عایق بندی به بهترین شکل پوشش دهی صورت گیرد در کانکس هایی که قرار است ثابت بماند از سیمان(در کف) استفاده می شود و در سقف نیز علاوه بر ساندویچ پانل از پلی یورتان و ورق های فولاد استفاده می شود.

کانکس ویلایی

ابعاد کانکس های ویلایی

از بعد ابعاد کانکس های ویلایی محدودیتی ندارند و می توان این کانکس ها را با ابعاد مختلف با توجه به سلیقه مشتری و اقلیم آب و هوایی تولید کرد . تنها بحث حمل و نقل است که محدودیت هایی به وجود می آورد به همین دلیلی یا باید کانکس ویلایی را در ابعادی قابل حمل ساخت یا از دیوارهای پیش ساخته کانکسی استفاده برد و این دیوار ها را در محل مورد نظر جوشکاری و نصب و مونتاژ کرد البته این برای کانکس های ویلایی در ابعاد بزرگتر از حد استاندارد می باشد زیرا حد مجازی ( از بعد )استاندارد های ترافیکی تعیین شده، به همین دلیل است که این گونه کانکس ها در محل اجرا سر هم می شود و یا به صورت چند تکه یا چند قلو به محل مورد نظر انتقال می یابد. اندازه طول کانکس های ویلایی از 400 تا 1200 سانتی متر می باشد و عرض آنها بین 250 و 300 سانتی متر است در کشورهای پیشرفته از این کانکس ها به عنوان کاروان مسافرتی استفاده می کنند. کانکس های ویلایی 40 متری و صد متری هم وجود دارد.

کانکس ویلایی

جابجایی کانکس های ویلایی

پرتابل کانکس با سازه های سنتی متفاوت است. همانطور که گفته شد برای حمل این گونه کانکس ها مجوز ها و حدود استاندارد مشخصی تعیین شده است به طوری که کانکس های با ارتفاع از زیر شاسی تا بلندترین قسمت نباید بیشتر از  2 و نیم متر باشد این میزان نشان می دهد کانکس هایی با ابعادی بیشتر از این امکان حمل و نقل به صورت پیش ساخته را ندارند و لازم است دیواره ها در محل اجرا جوش بخورد و سر هم شود. وزن کانکس با توجه به مواد به کار رفته در ساخت کانکس مذکور متفاوت است و این نیز می تواند در هزینه حمل و نقل و نوع جابجایی تاثیر گذار باشد، کانکس ویلایی را می توان به راحتی از مکانی به مکان دیگر جابجا کرد و این عمل را نیز بارها تکرار کرد. هنگام ساخت قابلیت جابجایی کانکس های ویلایی باید پیش بینی شود تا بدون نیاز به ساخت مجدد کانکس را بتوان جابجا کرد.

کانکس ویلایی

آشنایی با کانکس ماموت

شرکت بزرگ ماموت با تضمین خدمات و کیفیت همراه  با گارانتی محصول و خدمات پس از فروش از پیشگامان طراحی انواع ساندویچ پنل و پانل های پیش ساخته، دیواری و سقفی با تجهیزات پیشرفته و بروز است. این مجموعه با بهره گیری از مشاورین متبحر و معتبر هدفش را تولید کانکس های ویلایی مرغوب با تولیداتی با کیفیت، همگام با استاندارد های روز دنیا قرار داده است که با بهره گیری از تیم فنی ماهر و استفاده از مرغوب ترین مصالح تولیدات خود را عرضه می کند با توجه به افزایش تقاضا با مجوز وزارت صنعت و معدن پیشرو در صنعت کانکس سازی است. تولید انواع ساندویچ پانل دیواری، سقفی، سردخانه ای و یک رو و ساندویچ پنل مخفی از دیگر تولیدات این مجموعه است.

کانکس ویلایی

مشخصات فنی کانکس های ویلایی ماموت

این کانکس ها با شاسی کف از تیر آهن های مختلف در طرح های دور کلاف و اسکی تهیه می شود. ابعاد و نوع تیرآهن بسته به سفارش مشتری است. اسکلت این کانکس ها 5/15 کیلویی صادراتی است و پروفیل های استراکچرها در ابعاد ” 40 در 40، 40 در 80 و 40 در 60 است ضخامت آن 2 میل و دارای بادبند در شاسی و 4 ردیف پفیلا در بدنه ست ضد زنگ و اجرای جوشهای ممتد با فواصل 5 سانتی متر و در چندین نقطه الکترود از دیگر مشخصات فنی کانکس های ویلایی ست که برای جلوگیری از ایجاد لرزش و صدا پروفیل هایی 57 سانتی متری برای کف اجرا می شود، ضخامت هر کدام به 80 میکرون می رسد. ورق بدنه و سقف دو رنگ کوره ای و ورق گالوانیزه 0/7 برای سقف با طرح سفال با دو شیب و آب بندی درزها، جنس عایق ها از پلی استایرن آگوستیک فشرده 4 سانتی با دانسیته بالا و ضد حریق و سرما و گرما، مجهز به عایق صوتی و حرارتی است. پوشش های داخلی پی وی سی با تخته کوبی چند لایی 9 میل بدنه دارد و طرح روکش دار چوب است. درب و پنجره ها به تفکیک برای درهای بیرونی یو پی وی سی و درب داخلی اچ دی اف ترکیه ای به کار رفته است. شیشه های دو جداره رفلکس رنگی مجهز به گاز آرگون و آبچکان می باشد که باعث جلوگیری از نفوذ باران به داخل کانکس خواهد شد

کانکس ویلایی

عمر کانکس ویلایی

نمی توان به طور قطع عمر کانکس های ویلایی را مشخص نمود اما بسته به اقلیم هوایی و رعایت استانداردها عمر هر کانکس ویلایی را  25 تا 30 سال تخمین زده اند این کانکس ها قابل بازسازی و ترمیم هستند و در صورت نگهداری می توان با تعمیر مختصری نه تنها عمر آنها را افزایش داد بلکه بهره مندی طولانی مدت را از کانکس مورد نظر داشت.

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی دست دوم

کانکس های ویلایی دست دوم  هم به صورت پیش ساخته در محلی نصب شده و بعد از مدتی خریدار تصمیم به فروش آن گرفته است خوب این موضوع مانند تمام محصولات باعث کاهش قیمت اولیه کانکس می شود اما قابلیت فروش از مزایای این سازه است. در خرید کانکس دست دوم باید سلامت، امکانات و سال تولید و شرکت تولید کننده را مد نظر قرار دهید کانکس های ویلایی بعد از استفاده و نصب نیز قابلیت خرید و فروش دارند و به این طریق می توانید با هزینه مناسب تری کانکس ویلایی تهیه نمایید لازم است قبل از اقدام به خرید کانکس دست دوم، کانکس از لحاظ قطعات و امکانات مورد ارزیابی دقیقی قرار گیرد. البته قطعات و متعلقات این کانکس ها قابل تعمیر و تعویض می باشد اما بهتر است دقت کافی در خرید این گونه سازه ها را داشته باشید زیرا تعمیر این گونه کانکس ها ممکن است هزینه ی زیادی را به شما تحمیل کند.

کانکس ویلایی

 قیمت کانکس ویلایی

قیمت نهایی یک کانکس ویلایی بر اساس ابعاد و یا متراژ ساختمان و نوع مصالح استفاده شده و تجهیزات کانکس ارزیابی می شود به طور معمول قیمت گذاری متری صورت می گیرد البته قیمت اجرا بعد از مشخص شدن نقشه های فنی و پلان و در نظر گرفتن ابعاد و امکانات کانکس به طور دقیق قابل ارزیابی است. امکانات و مصالح به کار رفته در ساخت کانکس یکی از موارد مهم و موثر در قیمت کانکس ویلایی است، جنس مواد اولیه به کار رفته در ساخت کانکس، متراژ و فضای مورد نظر برای نصب کانکس و نحوه ساخت و اجرای کانکس و هزینه ی حمل و نقل از دیگر موارد تفاوت قیمت هاست.

خرید کانکس ویلایی

قبل از خرید کانکس لازم است نوع کاربری آن را مشخص نمایید برای این که یک کانکس ویلایی خوب با ویژگی ها و امکانات مورد نظر داشته باشید و در پایان از خرید خود راضی باشید بهتر است برای خرید کانکس ویلایی به مجموعه میاک مراجعه نموده و با بهره گیری از مشاوران و کارشناسان این مجموعه درخواست بازدید از محیط و ملک را بدهید متخصصین این مجموعه با بازدید از ملک طراحی و نقشه ها و پلن، اقدام به حمل سازه به محل کرده و مراحل نصب سازه را انجام می دهند.