فایبرسمنت در کانکس ویلایی چه کاربردهایی دارد؟

فایبرسمنت در کانکس ویلایی چه کاربردهایی دارد؟

کانکس های ویلایی یکی از بهترین مکان های اقامتی کوتاه مدت می باشند که برای طراحی آنها باید بهترین راه حل ها و مواد را در نظر گرفت. فایبرسمنت در کانکس ویلایی یکی از بهترین راه حل ها برای استفاده در نمای ویلا، دیوار و کف می باشد که مزایای بیشماری نسبت به استفاده از دیگر محصولات مشابه دارد.

فایبر سمنت چیست؟

فایبرسمنت صفحاتی سیمانی و الیافی هستند که این صفحات را برای پوشش انواع دیوار و کف می توان استفاده کرد. فایبرسمنت ها از الیاف سلولزی، سیمان مخصوص و دیگر افزودنی ها تشکیل شده است و این مواد در دستگاه اتوکلاو سخت می شوند. در واقع فایبرسمنت نوعی از متریال های جدید ساختمانی هستند که برای انواع کاربردهای خانگی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. الیاف سلولزی در فایبرسمنت ها باعث افزایش استحکام این صفحات شده و این استحکام باعث افزایش مقاومت این صفحات و عدم تغییر آنها در برابر هرگونه فشار و تنش می شود.

فایبرسمنت در کانکس ویلایی

فایبرسمنت در کانکس ویلایی

فایبرسمنت ها در انواع سازه ها و ساختمان ها کاربرد دارند و می توان از آنها استفاده کرد. اما فایبرسمنت در کانکس ویلایی، نقشی بسیار حیاتی ایفا می کنند. از فایبرسمنت در کانکس ویلایی می توان در دیوارها، کف و نمای بیرونی ویلا استفاده کرد. در واقع امروزه فایبرسمنت در کانکس ویلایی جایگزین استفاده از نماهای سایدینگ چوبی شده است. فایبرسمنت در کانکس ویلایی در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم بوده و تنوع طرح در این نوع متریال باعث شده است تا کانکس ویلایی نمایی بسیار زیباتر و شکیل تر داشته باشد. البته در نصب فایبرسمنت باید بسیار دقت نمود زیرا اگر فایبرسمنت ها  به درستی نصب نشوند، نتیجه کار مطلوب کارفرما نخواهد بود.

فایبرسمنت در کانکس ویلایی

مزایای استفاده از فایبرسمنت در کانکس ویلایی

 • به هنگام استفاده از فایبرسمنت در کانکس های ویلایی، دیگر نیازی به گچ کاری و خاک نیست.
 • هیچ گونه ملاتی برای نصب نیاز نیست و ساخت و ساز کاملا خشک می باشد.
 • امکان نصب تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی با استفاده از فایبرسمنت بسیار راحت است.
 • تعمیر و نگهداری بسیار ساده تر فایبرسمنت نسبت به دیگر متریال های جایگزین
 • قابلیت توسعه بنا
 • اجرا و نصب بسیار سریع و آسان
 • مقاومت بسیار بالا
 • قابلیت رنگ آمیزی در انواع طرح و رنگ ها را دارد.
 • در همه مناطق از جمله مناطق کوهستانی و ساحلی می توان از آن استفاده نمود.
 • سازگار با انواع شرایط آب و هوایی
 • طول عمر بسیار بالا

فایبرسمنت در کانکس ویلایی

استفاده از فایبرسمنت در دیوار، نما و کف کانکس های ویلایی

فایبرسمنت ها همانگونه که گفته شد دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و به همین دلیل استفاده از آنها در کف، دیوار و نمای کانکس های ویلایی گزینه ای بسیار عالی است. فایبرسمنت ها در برابر رطوبت دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و عایق باران و رطوبت محسوب می شوند. بنابراین یکی از ویژگی های بسیار مهم فایبرسمنت ها نفوذ ناپذیری آنها در برابر هرگونه رطوبت و آب است و این ویژگی برای کانکس های ویلایی که به صورت مستقیم در برابر باد، باران و دیگر عوامل محیطی قرار دارند، گزینه ای ایده آل است. اگر از فایبرسمنت در کف کانکس ویلایی استفاده شود، علاوه بر عدم نفوذ هرگونه رطوبت به داخل ویلا، از صداهایی که به هنگام راه رفتن از کف شنیده می شود نیز جلوگیری می کند و راه رفتن بر روی آن کاملا بی صدا خواهد بود. بنابراین استفاده از فایبرسمنت ها در انواع کانکس ها و خانه های پیش ساخته مدرن، یکی از گزینه هایی است که امروزه به وفور در همه دنیا از آن استفاده می شود.

فایبرسمنت در کانکس ویلایی

ویژگی ها و مشخصات فایبرسمنت ها

اندازه صفحات فایبرسمنت از یک تولید کننده به تولید کننده دیگر می تواند کاملا متفاوت باشد. اما به صورت معمول فایبرسمنت ها اندازه طولی بین 200 تا 300 میلی متر و عرض 200 تا 1200 میلیمتر می باشند. ضخامت ورقه های فایبرسمنت نیز بین 405 تا 18 میلیمتر متغیر است. تراکمی که این صفحات دارند نیز کاملا متفاوت است و به همین دلیل مقاومت حرارتی و مقاومت در برابر انتقال صدایی که این ورقه ها دارند نیز کاملا متفاوت است. در واقع هر اندازه که صفحات فایبر سمنت دارای تراکم و ضخامت بیشتری باشد، مقاومت آن در برابر صدا، حرارت و ضربه نیز بیشتر است اما ورقه های نازک تر به مراتب مقاومت کمتری نسبت به این موارد دارند. رنگ آمیزی و یا نصب این صفحات نیاز به هیچ گونه مراقبتی ندارد و به سادگی امکان پذیر است. بنابراین شما می توانید از انواع ورقه های فایبرسمنت با توجه به شرایط و ویژگی های کانکس ویلایی استفاده کنید.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: