آشنایی با عایق پلی استایرن و کاربرد آن در کانکس سازی

آشنایی با عایق پلی استایرن و کاربرد آن در کانکس سازی

عایق پلی استایرن را می توان یکی از بهترین عایق های عرضه شده دانست که این عایق ها مصارف مختلفی در صنعت ساخت کانکس دارند و مزایای بسیاری نیز خواهند داشت. از جمله مهمترین مزیت های این عایق می توان به سبک و در عین حال استحکام بالای آن اشاره کرد. این عایق می تواند علاوه بر عبور حرارت از عبور کردن هرگونه صدا و رطوبت نیز جلوگیری نماید و این امر از جمله دلایل محبوبیت آن به شمار می رود.

عایق پلی استایرن

عایق پلی استایرن را به عنوان یونولیت نیز می شناسند که به عنوان یکی از بهترین عایق های رطوبتی و حرارتی می باشد و برای عایق کاری کف و دیواره های ساختمان می تواند مناسب ترین انتخاب باشد. توجه داشته باشید که عایق های پلی استایرن از جمله محصولات پرکاربرد به شمار می روند و محبوبیت بسیاری در ساخت صنایع و ساختمان دارد. عایق های پلی استایرن از عبور هرگونه حرارت جلوگیری خواهند نمود اما باید توجه داشته باشید که این عایق ها در برابر حرارت مقاومت نداشته و قابل اشتعال هستند. این عایق ها در ساخت کانکس ها نیز به کار می روند و به دلیل اینکه کانکس ها معمولا از جنس فلز تولید می شوند امکان عبور حرارت از آنها وجود خواهد داشت و در صورت استفاده از پلی استایرن از عبور هرگونه حرارت به داخل کانکس جلوگیری خواهد شد.

عایق پلی استایرن

انواع عایق های پلی استایرن

عایق پلی استایرن را می توان از جنبه های مختلف به انواع متفاوت دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را خواهند داشت. یکی از مواردی که سبب تفکیک عایق های پلی استایرن خواهد شد را می توان ضخامت متفاوت آن دانست و به همین دلیل می توانید آن را در ضخامت مورد نظر خود نیز خریداری نمایید. عایق های پلی استایرن در حالت کلی به دو نوع منبسط و اکسترود شده دسته بندی می شوند و هر یک از آنها کاربردهای متنوعی نیز خواهند داشت.

عایق پلی استایرن

کاربردهای عایق پلی استایرن

عایق های پلی استایرن کاربردهای مختلفی دارد و امکان استفاده از آنها در داخل و خارج کاکس های مسکونی و کانکس های کارگاهی یا کارگری وجود خواهد داشت. پلی استایرن را می توان به عنوان یکی از بهترین عایق های صوتی و حرارتی در صنعت کانکس سازی دانست و جهت عایق کاری انواع کانکس اداریف مسکونی و کانکس های ویلایی و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین کاربردهای عایق پلی استایرن را می توان پوشش دادن سقف های شیب دارد برای انواع کاربری های مختلف دانست و می تواند از عبور هرگونه صدا و حرارت از سمت سقف جلوگیری نماید و استفاده کردن از این عایق ها بخصوص در مراکزی که در آنها از سقف های فلزی استفاده شده است بیشتر رایج می باشد.

استفاده کردن از این عایق ها در دیوار سردخانه ها نیز بسیار رواج دارد و از وارد شدن هرگونه حرارت به داخل سردخانه جلوگیری خواهد نمود و حتی در بسیاری از سردخانه های صنعتی بخش کف ساختمان نیز به وسیله عایق های پلی استایرن پوشانده شده است تا امکان ورود گرما از هیچ یک از بخش های بیرونی به داخل وجود نداشته باشد.

عایق پلی استایرن

مزایای استفاده از عایق های پلی استایرن

استفاده کردن از عایق های پلی استایرن در ساخت کانکس مزایای بسیاری به دنبال خواهد داشت که از جمله مهمترین مزیت های آن می توان به عدم نفوذ بخار آب و رطوبت در آن اشاره نمود. توجه داشته باشید که این عایق تنها یک عایق در برابر نفوذ حرارت نخواهد بود و از عبور هرگونه مایع یا بخار آن به داخل جلوگیری خواهد نمود و به مقدار بسیار اندک جذب آب خواهد داشت. یکی از مهمترین مزیت های این عایق را می توان وزن پایین آن دانست و البته وزن پایین آن سبب مقاومت پایین آن نخواهد شد و مقاومت بالایی از آن شاهد خواهید بود. پلی استایرن از نظر میزان قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و می توانید با هزینه ای اندک تمامی بخش های ساختمان را عایق کاری نمایید.

کاربرد پلی استایرن در کانکس سازی

یکی از مهمترین کاربردهای عایق پلی استایرن را می توان در صنعت کانکس سازی دانست و ساندویچ پانل ها به وسیله این عایق ها ساخته می شوند. باید توجه داشته باشید که عایق پلی استایرن بخش دیوارها و سقف ساندویچ پانل ها را تشکیل می دهد و به عنوان یک عایق بسیار موثر در این کانکس ها عمل خواهد نمود و به همین دلیل امکان عبور هیچگونه حرارت و یا رطوبت به داخل این نوع کانکس ها وجود نخواهد داشت. استفاده از این عایق ها در انواع ساندویچ پنل های سقفی و دیواری بسیار مرسوم می باشد و برای اینگونه مصارف از عایق های پلی استایرن با ارتفاع کم استفاده می شود.

دیدگاه‌تان را بنویسید: